REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Nieprawdopodobne zdjęcia góry Matterhorn w 150 rocznicę zdobycia szczytu

Aby uczcić 150 rocznicę zdobycia szczytu Matterhorn w zachodnich Alpach, szwajcarska firma wspinaczkowa Mammut postanowiła stworzyć nadzwyczajną kampanię reklamową. Wzięli w niej udział alpiniści oraz fotograf Robert Bösch, który wykonał po prostu fenomenalne zdjęcia.

01.10.2014
12:54
Nieprawdopodobne zdjęcia góry Matterhorn w 150 rocznicę zdobycia szczytu
REKLAMA
REKLAMA

Matterhorn ma 4478 metrów i leży w Alpach Zachodnich na granicy między Szwajcarią a Włochami. Człowiek po raz pierwszy postawił stopę na szczycie tej góry dokładnie 14 lipca 1865 roku. Aby uczcić to wydarzenie, równo 150 lat po zdobyciu szczytu Matterhorn (czyli w przyszłym roku) ruszy przygotowana przez firmę Mammut kampania, oparta na jedynych w swoim rodzaju zdjęciach.

Robert Bösch na przestrzeni ostatnich lat wykonał serię zapierających dech w piersiach fotografii przedstawiających górę. Wzięły w niej udział setki alpinistów – na niektórych zdjęciach jest jednocześnie aż dwustu statystów! Czerwone stroje wspinaczy tworzą wspaniały kontrast z górą, a dodatkowo kompozycje zdjęć są po prostu majstersztykiem.

Matterhorn 3
Matterhorn 4
Matterhorn 5
Matterhorn 6
Matterhorn 7
Matterhorn 8
Matterhorn 9
Matterhorn 10
Matterhorn 11
Matterhorn 12
Matterhorn 13
Matterhorn 14

Wisienką na szczycie tortu jest jednak ostatnia sesja zdjęciowa, która powstała we wrześniu tego roku. Fotografie przedstawiają szczyt Matterhorn, na którym widać dziesiątki lampek oświetlających drogę na szczyt. Lampki nieśli alpiniści, którzy stworzyli na szlaku tę niezwykłą kompozycję. Zdjęcia powstały przy użyciu lustrzanki Nikon D4 z obiektywem 24-70 mm f/2.8.

Matterhorn 1
Matterhorn 2

Szczegóły powstania tej sesji można zobaczyć na poniższym filmie.

REKLAMA

Autorem fotografii w tekście jest Robert Bösch.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA