REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zapomnij o Galaxy S5. Samsung pokazał Galaxy S5 Plus

Są łatwe pytania i trudne pytania. Do tej drugiej kategorii można zdecydowanie zaliczyć pytanie o to, jaką nazwę nosi obecnie flagowy model Samsunga z rodziny Galaxy, szczególnie że odpowiedzi na nie bardzo szybko się zmieniają. Jeśli jednak własnie taka zagadka dzieliłaby was od wygrania miliona podpowiadamy: Samsung Galaxy S5... Plus.

21.10.2014
12:54
Zapomnij o Galaxy S5. Samsung pokazał Galaxy S5 Plus
REKLAMA

Do tej pory wprowadzony do sprzedaży w pierwszej połowie tego roku Galaxy S5 doczekał się kilku mniej lub bardziej ciekawych odmian. W USA możemy kupić np. wersję Sport lub Active o wzmocnionych obudowach, natomiast w Korei Południowej obecny jest m.in. Samsung Galaxy S5 LTE-A, oferujący przede wszystkim ekran o wyższej rozdzielczości.

REKLAMA
1

Na kilka miesięcy przed prawdopodobną premierą Galaxy S6, Samsung zdecydował się jednak jeszcze raz odświeżyć swoja flagową propozycję także dla reszty świata, dzięki czemu S5 nie jest już najlepszym modelem z tej linii, choć zmiany, trzeba przyznać, nie są gigantyczne i S5 Plus lokuje się gdzieś pomiędzy S5 a S5 LTE-A.

Osoby liczące na debiut S5 LTE-A w innych krajach niestety poważnie się rozczarują. S5 Plus, który pojawił się na stronie holenderskiego oddziału Samsunga, łączy z nim jedynie procesor Qualcomm Snapdragon 805, w tym przypadku taktowany z częstotliwością 2,5 GHz. Pozostałe parametry pozostały niemal niezmienione i mamy do czynienia z ekranem Super AMOLED o przekątnej 5,1" przy rozdzielczości 1920x1080, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć kartami pamięci o 128 GB, dwoma aparatami - 16 MPX oraz 12 MPX i wymiarami 142 x 72,5 x 8,1 mm przy masie 145 gramów.

S5_B2S3_1920
REKLAMA

Wygląd oczywiście również nie uległ zmianie i gołym okiem może być trudno odróżnić obydwa modele. Mamy więc te same materiały, te same wersje kolorystyczne i te same akcesoria.

Bez wątpienia nie jest to propozycja dla dotychczasowych użytkowników Galaxy S5 - większość z nich prawdopodobnie nawet nie zauważyłaby, że ma nowszy telefon, chyba że ich operator oferuje LTE o zawrotnych prędkościach. Ci, którym jednak podobał się S5 i wystarczy im ekran HD, a w najbliższym czasie muszą zmienić telefon, będą mogli kupić Plusa ze świadomością, że pomimo rynkowego stażu jego "bazy" (całe kilka miesięcy!) wcale nie jest to produkt przestarzały.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA