Gry  / Relacja

Poznań Game Arena pod znakiem Wiedźmina - relacja Spider's Web

W sobotę zakończył się pierwszy dzień PGA 2014 otwarty dla szerokiej widowni. Gwiazdą wieczoru był Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego gameplay w polskiej wersji językowej oraz oficjalne intro stworzone przez Tomasza Bagińskiego można było po raz pierwszy zobaczyć właśnie na Poznań Game Arena.

Zainteresowanie targami przerosło oczekiwania organizatorów, którzy zmuszeni byli wstrzymać dystrybucję biletów w ciągu dnia, by dopiero po jakimś czasie ją wznowić. Kolejki były monstrualne, a wewnątrz hal wystawowych tłoczyło się mnóstwo fanów wirtualnej rozgrywki.

Każdy mógł zagrać w przeróżne gry i zmierzyć się z innymi odwiedzającymi. Na każdym kroku odbywały się emocjonujące wyścigi, zaciekłe strzelaniny i bijatyki, a nawet wciągające sesje pozornie prostych “indyków”.

wiedźmin dziki gon

Główną gwiazdą dnia był oczywiście Wiedźmin 3: Dziki Gon, którego gameplay uświetnił sobotni wieczór. Tuż przed pokazem gry na scenie zagrał zespół Percival, którego utwory będzie można usłyszeć w trakcie rozgrywki w najnowszej części przygód Geralta z Rivii.

Pokaz gry był co chwilę nagradzany gromkimi brawami, które w kilku momentach były szczególnie głośne. Widzów najbardziej ucieszył fakt, że Wiedźmin nauczył się skakać, pływać, a nawet nurkować. Sceny walki również zapierają dech w piersiach, a nowych sposobów na zabicie przeciwnika jest mnóstwo. Tak wygląda intro do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon:

Na koniec zaprezentowano również grę mobilną Witcher Battle Arena, która przygotowana została dla tabletów z iOS i Androidem. Jest to MOBA, której akcja dzieje się w krainach występujących w Wiedźminie, a bohaterzy znani są z prozy Andrzeja Sapkowskiego i dotychczasowych odsłon gry Wiedźmin.

Zapraszam do odwiedzenia galerii, w której znajdziecie więcej zdjęć z tego wydarzenia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst