REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus nie próżnuje - oto nowa oferta Plush Mix "bez konsekwencji" i telefony w niskich cenach

20.10.2014
19:47
Plus nie próżnuje – oto nowa oferta Plush Mix „bez konsekwencji” i telefony w niskich cenach
REKLAMA

Ponad miesiąc temu wystartowała oferta Plush Na Kartę, czyli oferta prepaid sieci Plus skierowana głównie do młodych klientów. Od dziś dostępny jest również Plush Mix, który ma przyciągnąć klientów umową bez konsekwencji i atrakcyjnymi cenami telefonów.

REKLAMA

Oferta Plush Na Kartę promowana jest hasłem “bez konsekwencji”, które ma wpisywać się w postawy młodych osób chcących uniknąć w wielu sytuacjach odpowiedzialności. Ostatnio na mojej uczelni na każdym kroku spotykam plakaty z misiem, które zachęcają do wypróbowania Plusha.

Plush Mix dostępny jest w dwóch wariantach. Pierwszy to Mix Elastyczny, w którym przez pierwsze 12 doładowań należy zasilać konto kwotą np. 30 zł, a po tym czasie wybiera się spośród dwóch opcji. Można zwiększyć kwotę doładowania do 60 zł lub przedłużyć umowę o dodatkowe 12 doładowań i dalej zasilać konto kwotą 30 zł. Podobna oferta Mix’a Elastycznego, w identycznej nazwie i formie dostępna jest np. w sieci Play.

Plush MIX

W wersji klasycznej należy zrealizować 24 doładowania kwotą od 30 do 60 zł.

Plush Mix klasyczny

Plush Mix oferuje również możliwość aktywacji dodatkowych pakietów internetowych (1GB - 15 zł, 2 GB - 25 zł), pakietu nielimitowanych SMS-ów (10 zł) oraz 200 minut na numery stacjonarne (5zł). Są to pakiety cykliczne, które co miesiąc będą pobierały automatycznie określoną kwotę z konta.

Dla tych, którzy nie potrzebują telefonu przygotowano ofertę na 18 doładowań w której każde doładowanie kwotą określoną w umowie zostanie nagrodzone bonusem 50% wartości doładowania. Osoby przenoszące numer od innego operatora bonus 50% wartości doładowania otrzymają na pierwsze 6 doładowań.

Mix Elastyczny, czy Klasyczny?

Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę dla swoich potrzeb najlepiej porównać końcową cenę urządzenia i usługi. Przykładowo Nokia Lumia 1320 LTE w ofercie Mix Klasyczny z miesięcznym doładowaniem w wysokości 60 zł kosztuje na start 449 zł, a w ofercie MIX Elastyczny z początkowym zobowiązaniem 60 zł (które później zmieni się w 120 zł lub dodatkowe 12 doładowań za 60 zł) jest w cenie 249 zł. Pozorna oszczędność na starcie w dłuższej perspektywie staje się mniej opłacalna. Jeżeli klient zdecyduje się wybrać doładowania w ofercie Elastycznej wyjdzie łącznie około 500 zł więcej niż w ofercie Klasycznej.

Kto jeszcze wybiera Mix?

Osoby, które naprawdę chcą uniknąć konsekwencji nie zdecydują się raczej na ofertę typu Mix. Tego rodzaju umowy tylko pozornie dają kontrolę doładowań użytkownikowi. Jeżeli abonent nie wykona w odpowiednim czasie doładowań kwotą kontraktową to bez wątpienia nie ominą go konsekwencje (łącznie z możliwością otrzymania kary umownej).

REKLAMA

Posługując się taką terminologią oferty abonamentowe również mogą być okrzyknięte mianem “bez konsekwencji”.W końcu osoby, które nie zalegają z płatnościami nie muszą obawiać się konsekwencji. Jedyną przewagą, która może usprawiedliwiać takie nazewnictwo jest brak możliwości obciążenia konta na zasadzie opłat poza abonamentowych. Konsekwencją nieuwagi użytkownika może być co najwyżej utrata środków dostępnych na koncie w przeciwieństwie do wysokich rachunków, na które mogą być narażeni klienci ofert postpaid.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA