REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

W Plusie za aplikacje z Google Play zapłacisz tak samo jak za rozmowy i SMS

Plus jako trzeci, tuż po T-Mobile i Play wprowadza możliwość dopisania do faktury zakupów dokonanych w sklepie Google Play. Klienci powinni być zadowoleni, ale ostrożni. 

22.10.2014
12:13
Klienci sieci Plus mogą dopisać zakupy w Google Play do rachunku
REKLAMA
REKLAMA

Każdy abonent ma dostęp do możliwości dokonania płatności za aplikacje pobrane ze sklepu Google. Wystarczy, że przy wyborze metody płatności zaznaczona zostanie opcja „Włącz płatność przez Plus". Należy również zaakceptować regulamin usługi i od tej pory można wpaść w wir zakupów mobilnych.

Opłaty za aplikacje widoczne będą na rachunku telekomunikacyjnym pod pozycją “Dodatkowe Uznania i Obciążenia” w sekcji “Rozliczenie konta”. Oprócz kwoty widoczna będzie nazwa aplikacji oraz nazwa dostawcy treści.

Miesięczny maksymalny limit płatności to 150 zł, ale każdy może go samodzielnie obniżyć. Możliwe jest ustalenie poziomu dozwolonych wydatków nawet na 0 zł.

Jak informuje Piotr Mieczkowski, Ekspert z Departamentu Strategii sieci Plus:

„Zaoferowanie płatności w Google Play na dowolnym urządzeniu Android jest elementem naszej strategii oferowania najlepszej rozrywki w Polsce. Teraz już tylko kliknięć dzieli klienta od zabawy dostępnej w dowolnym momencie i miejscu. Dzięki dodaniu płatności do najbliższego rachunku telekomunikacyjnego sposób płacenia został maksymalnie uproszczony. Klient może zatopić się w rozrywce i zapomnieć o długim numerze karty kredytowej."

Aby sprawdzić kwotę bieżących wydatków wystarczy wysłać SMS o treści “d” na numer 2580. Każdy może również zrezygnować z usługi poprzez wyłączenie jej w “Plus Online” lub poprzez kontakt z BOK.

zakupy w google play Plus

Plus czy minus?

Z jednej strony jest to zdecydowanie ułatwienie w dokonywaniu zakupów w sklepie Google Play. W końcu nie każdy chce podawać dane dotyczące karty kredytowej. Z drugiej jednak strony klienci będą musieli uważać na podstępne zakupy wewnątrz aplikacji, które często skutecznie maskują swoją prawdziwą płatną naturę. Dlatego każdy rodzic powierzający telefon swojemu dziecku powinien się odpowiednio zabezpieczyć.

REKLAMA

Oprócz możliwości dokonania płatności w Google Play pojawi się również zakładka “Plus Poleca” z aplikacjami i grami wybranymi przez sieć Plus.

* Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA