REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie musisz wychodzić z domu żeby odwiedzić muzeum. Google Museum View po raz pierwszy w Polsce

Wirtualne zwiedzanie muzeów z pomocą Google nie jest niczym nowym. W ten sposób, bez wychodzenia z domu, od pewnego czasu możemy odwiedzić m.in. Luwr, Narodowe Muzeum Antropologiczne w Meksyku czy Muzeum Narodowe w Indiach. Dziś jednak Google Museum View po raz pierwszy zawitało do Polski.

28.10.2014
14:25
Nie musisz wychodzić z domu żeby odwiedzić muzeum. Google Museum View po raz pierwszy w Polsce
REKLAMA

Wydarzenie to jest tym ciekawsze, że otwarcie wirtualnej wersji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyło się dokładnie w tym samym dni, co otwarcie fizycznego muzeum. Od dziś można więc zwiedzać je zarówno przyjeżdżając na miejsce, jak i po prostu otwierając odpowiednią stronę w przeglądarce.

REKLAMA

Prezentacji towarzyszy także szczegółowa historia powstawania samego muzeum.

google muzeum

Po całym terenie muzeum poruszamy się dokładnie tak, jak po mapach Google w trybie Street View. Dodatkowo jednak oznaczone są kierunki, w których możemy się udać, aby na pewno zobaczyć wszystkie eksponaty, a także piętra, na których są one prezentowane.

Oczywiście taka wirtualna wycieczka z pewnością nie zastąpi prawdziwych odwiedzin, chociażby ze względu na to, że opisy na tabliczkach towarzyszących wystawom nie są niestety uchwycone w czytelnej formie. Na szczęście do jakości fotografii nie można mieć żadnych zastrzeżeń i jako namiastka wizyty czy szybka weryfikacja, czy warto jest pojechać do muzeum, zdecydowanie wystarczą.

muzeum google

Oczywiście całość została wykonana dobrze już znanym wózkiem (nazwanym po prostu Trolleyem), na którym zamontowano odpowiedni zestaw kamer wykonujący zdjęcia 360 stopni, i który jest po prostu obwożony przez pracownika Google po całym muzeum. W podobny sposób fotografowano m.in. wycieczkę po wierzy Eiffela.

Przeważnie jego obecność jest niezauważalna dla odwiedzających wirtualne muzea, ale od czasu do czasu jego odbicie można odnaleźć w lustrzanych gablotach czy po prostu rozwieszonych w salach lustrach. W sieci powstały nawet specjalne strony, na których można odnaleźć fotografie prezentujące właśnie wózek Google zwiedzający kolejne muzea.

REKLAMA
eiffel3-carousel

Pozostaje nam więc tylko czekać, aż do listy muzeów z opcją Museum View dołączą kolejne muzea w Polsce. W końcu nie każdy ma czas czy możliwości, aby w każdy weekend odwiedzić inną placówkę. A z propozycji Google może skorzystać praktycznie każdy, a na dodatek zawsze, wszędzie i całkowicie za darmo.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA