REKLAMA

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego zdjęcia do użytku komercyjnego, kup je tutaj

Photos for Life to niesamowity i jedyny w swoim rodzaju bank zdjęć. Sprawa wygląda wyjątkowo klarownie: 100% dochodu ze sprzedaży zdjęć trafia na leczenie osób chorych na nowotwór. I taką inicjatywę rozumiem!

16.10.2014 06.57
Jeżeli potrzebujesz profesjonalnego zdjęcia do użytku komercyjnego, kup je tutaj
REKLAMA
REKLAMA

Większość stocków ze zdjęciami to miejsca dość specyficzne. W każdym banku można znaleźć wiele świetnych zdjęć, które można wykorzystać komercyjnie w swoim projekcie, ale zakup takiej fotografii z reguły pozostawia niesmak. Fotograf dostaje za swoje zdjęcie marne grosze, a znaczna część kwoty nabija kieszeń pośrednikowi. Gdzieś tu czuję zgrzyt.

Photos for Life jest pierwszym bankiem zdjęć, w którym naprawdę chce się zostawić pieniądze

Photos for Life to charytatywny bank zdjęć, utworzony przez fundację Rak ‘n’ Roll. Cały dochód ze sprzedaży zdjęć jest przeznaczony na wsparcie terapii pacjentów chorych na raka. Niesamowity jest także inny aspekt tego stocka. Wszystkie modelki i modele ze zdjęć to osoby, które albo właśnie walczą, albo już pokonały nowotwór. Ci ludzie kochają życie i chcą pokazać to całemu światu.

photos for life

Najciekawsze jest jednak to, że przeglądając zdjęcia z Photos for Life nigdy w życiu nie przypuszczałbym, że są na nim przedstawione osoby, które mają lub miały tak poważne choroby. Zdjęcia są żywe, pełne energii i lifestyle’owe.

Liczba zdjęć w serwisie nie jest aktualnie zbyt imponująca, bo jest ich tylko kilkadziesiąt. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że obecne fotografie stoją na bardzo wysokim poziomie i na pewno nie odbiegają jakościowo od zdjęć z innych stocków – no chyba, że podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej. Pod każdym zdjęciem znajdziemy imię i nazwisko fotografowanej osoby, oraz fotografa. Fotografowie wszystkie zdjęcia wykonali i udostępnili charytatywnie, nie pobierając za to opłat.

photos for life 1

Zdjęcia można wykupić w jednej z dziesięciu opcji licencyjnych różniących się ceną, czasem trwania i zakresem dozwolonego użycia. Licencję na pojedyncze, niekomercyjne użycie można kupić w formie cegiełki już za 20 zł. Pozostałe pakiety kosztują od 200 do 2500 zł i pokrywają wszystkie media, w jakich tylko można wykorzystać zdjęcie – od wykorzystania na stronie www, poprzez użycie w reklamach, a na opakowaniach i etykietach produktów kończąc.

Moją uwagę zwróciło też bardzo pomysłowe wykorzystanie nowoczesnej, niestandardowej domeny. Adres strony to po prostu photosfor.life.

Bank zdjęć Photos for Life jest inicjatywą fundacji "Rak'n'Roll - Wygraj Życie!"

rak-n-roll-logo
REKLAMA

Jest to fundacja, która przełamuje schematy mówienia i myślenia o osobach z nowotworami. Misją fundacji jest „tworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej; przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby”.

Więcej o fundacji przeczytasz na jej profilu na Facebooku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA