REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

TV Zone, TVN Fabuła i jeszcze więcej. Nowe polskie kanały tematyczne ruszają w 2015

W przyszłym roku może czekać nas wysyp nowych polskich kanałów tematycznych od największych koncernów medialnych. Agora dostała już zgodę, o takową poprosił też TVN.

23.10.2014
14:58
TV Zone, TVN Fabuła i jeszcze więcej. Nowe polskie kanały tematyczne ruszają w 2015
REKLAMA
REKLAMA

Agora we wrześniu utworzyła nową spółkę TV Zone, która ma skupić się na działalności właścicieli Gazety Wyborczej w segmencie rynku telewizyjnego. Teraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję na nadawanie satelitarne dla kanału TV Zone. Na razie nie znamy szczegółów odnośnie tego kanału, ale wiadomo że profil stacji ma być związany z kulturą. W ramówce powinny znaleźć się programy lifestylowe i rozrywkowe.

telewizja-rodzina-telewizor-tv-para

TV Zone nie będzie pierwszym kanałem od Agory. Spółka, która w swoim portfolio ma Radio Tok FM, Złote Przeboje, sieć kin Helios oraz szereg tytułów prasowych jest też właścicielem 41% akcji w spółce nadającej kanał Stopklatka TV. Widać, że po pierwszych sukcesach tej filmowej stacji Agora pragnie dalej rozwijać się w tej gałęzi biznesu.

Nieco zaskakujące plany dotyczą innego koncernu medialnego. Dopiero co pisałem o sprzedaży TVN, a teraz okazuje się, że spółka wystąpiła do KRRiT o przyznanie koncesji na kanały TVN Fabuła i TVN Sportive. Jest to o tyle ciekawe, że grupa w ostatnich latach rezygnowała z nowych stacji tematycznych skupiając się na TVN Style, TVN Turbo, TVN 24 i ogólnych TVN, TVN7 i TTV. Zrezygnowano z TVN Warszawa, TVN Gra, TVN Lingua czy TVN MED.

Dziwią dość słabe nazwy obu stacji oraz ich profile.

Kanał sportowy dla TVN wydaje się być zbędny, przynajmniej w momencie, gdy spółka jest współwłaścicielem platformy nc+. Kanał Fabuła z powodzeniem może być natomiast zastąpiony ofertą VOD. Może jednak stworzenie dwóch kanałów niskim kosztem ma wywindować cenę przy negocjacjach z potencjalnymi nabywcami.

REKLAMA

Rok 2015 dla rynku telewizyjnego wreszcie może okazać się bardzo ciekawy. Najwięksi gracze zapowiadają poważne ruchy, które mogą nieco zmienić układ sił, a także ramówki głównych kanałów. Jednocześnie sam jednak uważam, że wprowadzanie kolejnych linearnych stacji tematycznych to ślepy zaułek w dobie usług VOD i telewizji hybrydowej. Widzom nowe treści można zaserwować w znacznie ciekawszy sposób.

* Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA