REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Porównujemy telefony do selfie

Na rynku pojawia się coraz więcej smartfonów, których główną funkcją jest robienie autoportretów. Postanowiliśmy zestawić najnowsze modele tego typu i sprawdzić, które z nich są warte uwagi.

10.10.2014
12:24
Porównujemy telefony do selfie
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze do niedawna coś takiego jak smartfon do selfie nie istniało. Jednak robione sobie zdjęcia stały się światowym fenomenem, a użytkownicy zaczęli poszukiwać smartfonów, które są wyposażone w świetne przednie aparaty. Który z nich wybrać? Liczba modeli z taką funkcją nie jest duża, więc wybór nie jest też specjalnie trudny. Na razie pojawiło się zaprezentowano pięć takich modeli, z czego trzy są dostępne w sklepach, w tym dwa w szerokiej dystrybucji.

nokia-lumia-735

Osoby, które chcą korzystać z systemu Windows Phone, mają tylko jeden wybór - Nokia Lumia 730 lub 735.

Model ten został wyposażony w przednią kamerę z matrycą o rozdzielczości 5 Megapikseli. Niestety zabrakło tu przedniej diody błyskowej, która umożliwiłaby robienie sobie zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Jeśli chodzi o resztę specyfikacji, nie jest źle. Zastosowano tu czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 oraz 1 GB pamięci RAM. Specyfikacja ta jest wystarczająca do zapewniania odpowiedniej wydajności urządzenia z systemem Windows Phone. Nie można też narzekać na 4,7-calowy ekran typu AMOLED, który cechuje się bardzo dobrym kontrastem. Telefon nie należy do drogich modeli, a jego sugerowana cena zaczyna się od 999 zł.

Selphie Phone

O wiele większy problem mają osoby, które chcą kupić smartfon z systemem Android. Tak naprawdę mają oni dwie możliwości. Tańsza to kupno smartfona Huawei Ascend P7, który kosztuje 899 zł. Jest on wyposażony w czterordzeniowy procesor Cortex-A9, 2 GB pamięci RAM oraz wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080. Używanie tego telefonu powinno być wygodne, jednak ze względu na nieco przestarzały procesor można spodziewać się, że jego wydajność za jakiś czas może okazać się niewystarczająca do uruchamiania najnowszych gier. Jeśli chodzi o przedni aparat, zastosowano tu matrycę o rozdzielczości 8 Megapikseli, niestety również zapominając o diodzie LED.

Tak naprawdę są to jak na razie jedyne dostępne modele.

Sony Xperii C3 jeszcze nie można znaleźć w sklepach, tak samo jak dopiero co zapowiedzianego HTC Desire Eye. Na nielicznych aukcjach można kupić smartfon Oppo N1, ale jego cena wynosi około 1900 zł i jest przez to znacznie przesadzona. Nie warto kupować Oppo N1 tym bardziej, że tylko nieco od niego droższy będzie telefon HTC. Ten z kolei cechuje się świetną specyfikacją, aparatem oraz licznymi autorskimi rozwiązaniami. Wpływ na cenę ma też fakt, że HTC jest w Polsce marką bardziej znaną niż Oppo, a co za tym idzie, możemy liczyć na lepszą pomoc techniczną, w tym gwarancję.

Huawei Ascend P7 06
REKLAMA

Osoby, którym nie chciało się przeczytać tego tekstu ani spojrzeć na specyfikację urządzeń, mogą zapoznać się z jego wersją skróconą:

Jeśli chcesz nabyć smartfon do selfie i lubisz Windows Phone, kup Nokię Lumia 730/735. Jeśli wolisz Androida i nie chcesz wydać majątku, kup Huaweii Ascend P7. Jeżeli z kolei szukasz urządzenia z najwyższej półki cenowej, poczekaj chwilę na premierę HTC Desire Eye i wydaj na niego około 2000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA