REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

HTC Re, czyli Re-definicja małej kamery

Właśnie poznaliśmy najnowszą sportową kamerkę od HTC. Re - taką nosi nazwę - zaskakuje przede wszystkim niecodziennym wyglądem. Przy okazji HTC mocno akcentuje fakt, że podczas używania kamery w żadnym momencie nie będzie potrzebny komputer PC.

08.10.2014
23:00
HTC Re, czyli Re-definicja małej kamery
REKLAMA
REKLAMA

Kamera HTC Re właśnie ujrzała światło dzienne. To niecodzienne urządzenie zostało wyposażone w obiektyw o kącie widzenia 146 stopni ze światłem f/2.8, w którym obraz jest dodatkowo stabilizowany. Kamera wykona zdjęcia w rozdzielczości 16 megapikseli i filmy w maksymalnej jakości 1080p przy 30 kl/s. HTC Re jest urządzeniem wodoodpornym, bez żadnych dodatkowych obudów, ponieważ otrzymała certyfikat IPX7.

Re-definicja kamery

HTC RE 3

Na scenie usłyszeliśmy, że kamera HTC Re wygląda inaczej od wszystkich kamer na rynku – trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ największym wyróżnikiem HTC Re jest zdecydowanie kształt. Dla osób śledzących nowinki ze świata technologii ten wygląd raczej nie jest zaskoczeniem, ponieważ w ostatnich tygodniach widzieliśmy sporo przecieków przedstawiających to urządzenie. Zakrzywiona tuba przypominająca peryskop to jednak zupełnie niecodzienne podejście do tematu sportowej kamerki. To coś zupełnie nowego, co nie przypomina kamer GoPro, ani innych urządzeń tego typu.

Kamera ma świetnie leżeć w dłoni i wygląda na to, że faktycznie tak jest. Hasło przewodnie to „złap, wyceluj i nagrywaj”. Na kamerze, tuż pod kciukiem, znajduje się główny przycisk. Szybkie kliknięcie przycisku wykonuje zdjęcie, a przytrzymanie uruchamia film. Następne naciśnięcie przycisku kończy nagrywanie. Żadnych menu, żadnych ustawień – maksymalna prostota obsługi.

Kamera Post PC

HTC Re nie wymaga PC do działania. Sterowanie opiera się o aplikacje dostępne na Androida i iPhone’a. Wszystkie filmy i nagrania wideo zostają automatycznie przesłane do pamięci smartfona, przy pomocy wbudowanej łączności Wi-Fi i Bluetooth. Możliwy jest także bezpośredni backup materiałów do chmury. Smartfon po sparowaniu z kamerką może także stanowić wyświetlacz urządzenia, dzięki czemu możliwy jest podgląd i ustalenie dokładnych ram kadru. Aplikacja mobilna pozwala także wykonywać filmy timelapse, przy czym proces rejestrowania takiego filmu jest całkowicie zautomatyzowany. Kiedy kamera skończy wykonywać materiał, gotowy film jest wysyłany do pamięci smartfona.

htc re 2

HTC zapowiedziało także otwarte API i SDK dla programistów, a więc możemy spodziewać się wielu nowych aplikacji i zastosowań kamery Re. HTC zapowiedziało już, że w przyszłym roku dojdzie możliwość streamowania nagrań na żywo wprost z kamery.

REKLAMA

Bateria o pojemności 840 mAh pozwoli na zapis 1h i 40 min materiału wideo, bądź do 1200 zdjęć. Zdjęcia i filmy będą zapisywane na karcie Micro SD. Kamera będzie dostępna w czterech kolorach: białym, granatowym, pomarańczowym i błękitnym. W sklepach znajdzie się przed okresem świątecznym tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA