REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W końcu! HBO zamierza uwolnić HBO GO od konieczności posiadania abonamentu na telewizję

HBO GO to łakomy kąsek dla wielbicieli seriali i dobrych filmów. Oferuje nie tylko dostęp do bogatej biblioteki całych sezonów seriali i innych materiałów, z możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej lub napisów, ale i od niedawna umożliwia również oglądanie kanału HBO na żywo przez Internet. I to wszystko za naprawdę niewielką cenę. Dostęp do HBO jest możliwy przez przeglądarkę, na tabletach i smartphone'ach, smart TV, i innych urządzeniach.

15.10.2014
19:59
W końcu! HBO zamierza uwolnić HBO GO od konieczności posiadania abonamentu na telewizję
REKLAMA
REKLAMA

Jednak, dotychczas, w tej atrakcyjnej przynęcie tkwił spory haczyk.

Żeby móc korzystać z dostępu do HBO GO należy mieć... wykupiony abonament telewizji HBO. A, jak wiadomo, w większości kablówek nie można zamówić samego pakietu premium - trzeba również płacić za dostęp do podstawowego zestawu kanałów. I to, co miało być atrakcyjną ofertą w cenie kilkunastu złotych, nagle zaczyna nas kosztować około stu złotych!

hbo

Plotki o "uwolnieniu" usługi streamingowej HBO słyszeliśmy już od dawna. Jednak dopiero dziś, w trakcie konferencji z inwestorami, prezes telewizji Richard Plepler zapowiedział możliwość kupowania HBO GO bez abonamentu telewizyjnego od roku 2015.

W trakcie prezentacji prowadzonej przez właściciela HBO, Time Warner Inc., Plepler powiedział:

[Związane z Internetem] wielkie i rosnące możliwości nie powinny pozostać niewykorzystane. Czas usunąć przeszkody stojące przed wszystkimi, którzy chcą HBO. W związku z tym w 2015 uruchomimy osobną, wyjątkową usługę HBO na terenie USA.

Wypowiedź prezesa stacji dotyczyła USA, ale należy pamiętać, że konferencja była poświęcona rynkowi amerykańskiemu. HBO dotychczas oferowała bardzo podobną ofertę na rynku europejskim co na rynku amerykańskim, więc można się spodziewać, że nowa usługa dotrze i do nas.

REKLAMA

HBO zauważa, że rynek się zmienia, i istnieją na nim już potężni gracze, oferujący telewizję wyłacznie przez Internet. Dodatkowo, zmienia się profill widza - nie jest to najczęściej już człowiek z kablówką i telewizorem, telewizję zaczynamy oglądać asynchronicznie (on demand), często nie mając nawet w domu zainstalowanej kablówki, a nawet telewizora.

Źródło: Re:Code

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA