REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gratka dla fanów Gwiezdnych wojen i nie tylko - gry z Lucasfilm Games na GOG.COM

Lucasfilm Games to dla każdego chyba gracza, nazwa, która przywołuje wspomnienia świetnych gier (to u starszych), lub skojarzenia z klasyką (to młodsi). Charakterystyczne logo studia Lucasfilm zdobiło wiele z obowiązkowych pozycji w latach 90-tych - wtedy zazwyczaj kopiowanych na wielu dyskietkach w celu podzielenia się ze znajomymi.

29.10.2014
10:59
Gratka dla fanów Gwiezdnych wojen i nie tylko – gry z Lucasfilm Games na GOG.COM
REKLAMA
REKLAMA

Teraz można na nowo przeżyć te emocje, lub poznać gry o których się dotychczas słyszało, do tego legalnie, i bez żadnych kłopotów z uruchamianiem na współczesnych komputerów. A wszystko to za sprawą umowy, jaką podpisał GOG z Disney Interactive, aktualnym właścicielem praw do gier. Na swojej stronie GOG nazywa to świętym Graalem klasycznego grania - i muszę się z nimi zgodzić. Te gry to prawdziwe klejnoty.

Ekipa GOG, jak to ma w zwyczaju, wynegocjowała możliwość publikacji gier bez jakiegolwiek DRM, co jest niemałym osiągnięciem w przypadku tego wydawcy. Gry ze swojej półki GOG można pobierać dowolną liczbę razy na dowolną liczbę komputerów.

Docelowo katalog gier Lucasfilm zamieszczony na platformie GOG będzie obejmował ponad 20 klasycznych tytułów, jednak przygotowanie i przetestowanie oryginalnych gier sprzed czasami dwudziestu lat trwa - i zdecydowano się na wprowadzanie ich do sklepu partiami.

Pierwsza parta obejmuje sześć rewelacyjnych tytułów które po prostu nie wypada nie znać.

Star Wars: X-Wing Special Edition

Jest to debiut tej gry w jakimkolwiek systemie sprzedaży cyfrowej! Fabularny symulator lotu i walki pojazdami Rebelii był w swoim czasie najlepszą grą z uniwersum Gwiezdnych wojen. Edycja specjalna zawiera materiały z kolekcjonerskiego CD-ROM oraz dodatkowe misje z pakietów z rozszerzeniami. Cena do 7,99 EUR.

x-wing-special

Star Wars: Tie Fighter Special Edition

Coś dla zwolenników drugiej strony konfliktu. Tutaj możemy wcielić się w pilota pojazdów należących do Imperium. To również debiut tej gry w dystrybucji cyfrowej. Również wydanie kompletne, zawiera wszystkie dodatkowe wydane później misje. Cena taka sama jak w przypadku X-Wing: 7,99 EUR

tie-fighter

Sam & Max Hit The Road

Uwierzcie lub nie, ale przygody psa i królika detektywów, kontynuowane później w trzech sezonach epizodycznej przygodówki od Telltale Games, jeszcze nigdy oficjalnie nie ukazało się w dystrybucji cyfrowej! Przy tej grze popłaczecie się ze śmiechu, a postać psychopatycznego Maksa będzie wam się śniła po nocach. Tak w 1993 roku LucasArts wykuwało podwaliny współczesnych przygodówek. Cena 4,79 EUR. Tą grę, oprócz Windows, zainstalujemy również na Mac i Linuksie.

sammax

The Secret Of Monkey Island: Special Edition

Kolejna klasyczna przygodówka w wersji odświeżonej sprzed kilku lat. Umożliwia granie równocześnie w dwie gry - za jednym przyciśnięciem klawisza przenosimy się do oryginalnej grafiki z 1990 roku, lub do odnowionej z 2009. Oprócz poprawionej grafiki odświeżono ścieżkę dźwiękową, dodano dialogi oraz system podpowiedzi. Cena 7,99 EUR.

monkey

Indiana Jones and the Fate of Atlantis

Kolejny z należących do Lucasfilm bohaterów doczekał się doskonałej przygodówki opartej podobno na niewykorzystanym scenariuszu do kolejnego filmu o przygodach słynnego archeologa. Może lepiej było zekranizować los Atlantydy, zamiast kryształowej czaszki? Gra kosztuje 4,79 EUR, i działa na Windows, Linuksie i Macu.

atlantis

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Znana każdemu miłośnikowi cRPG gra. Popularny KOTOR umożliwia nam odwiedzenie wielu znanych z filmów planet, i nauczenie się 40 różnych zaklęć mocy. 7,99 EUR to nie jest wygórowana cena za wiele godzin zabawy.

kotor
REKLAMA

Pojawienie się, niektórych nigdy nie wydawanych w postaci cyfrowej, gier z katalogu Lucasfilm Games jako działających na współczesnych komputerach i wolnych od DRM, to duże wydarzenie. Zarówno dla tych z nas, którzy znają te tytuły ze słyszenia, jak i tych, którzy chcą do nich wrócić po latach. Ciekawe jakie gry pojawią się jako następne? Ja stawiam m.in. na Dark Forces.

Źródło: GOG

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA