REKLAMA

AKTUALIZACJA: To grubsza awaria! Google+ nie działa? Nie jesteś sam... Ok, jesteś sam

22.10.2014 07.44
AKTUALIZACJA: To grubsza awaria! Google+ nie działa? Nie jesteś sam… Ok, jesteś sam
REKLAMA

Awarie największych serwisów społecznościowych zawsze są ogromnym wydarzeniem. Ludzie pozbawieni dostępu do standardowych dziś kanałów komunikacyjnych w panice szukają innych miejsc, gdzie mogliby się podzielić informacją o tym strasznym fakcie. O każdym problemie z Facebookiem czy Twitterem natychmiast donoszą światowe media. Ale dziś może być nieco ciszej - usterka dotknęła bowiem Google Plus.

REKLAMA

Wejście na dowolną stronę tego serwisu skutkuje dość prostą, i jak to w przypadku Google bywa, nic nie mówiąca wiadomością. "500. That’s an error." i "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później. That’s all we know". Tyle niestety widać też gołym okiem.

google plus

Nie działają również dodatkowe rozszerzenia do Google Plus, tj. wyświetlają informacje o powiadomieniach, ale niestety nie możemy ich odczytać. Aplikacja mobilna nie wyświetla natomiast przeważnie żadnych treści (i w tym przypadku należy to traktować jako błąd).

Google na razie w żaden sposób nie skomentowało tego problemu i nie wiadomo, kiedy awaria zostanie usunięta. Co ciekawe, okazuje się, że awaria dotyczy nie tylko Google+ - dotknięte są nią także usługi logowania się z wykorzystaniem konta Google (Google Authentication), przez co możemy mieć problem z rejestracją w takich usługach jak np. Feedly.

Pozostaje nam czekać na moment, kiedy do naprawienia problemu zostanie wysłany słynny zespół odpowiednio wyszkolonych małp. Chociaż prawdopodobnie i tak nikt nie zauważy, że Google Plus nie działało przez kilka minut. Albo godzin.

Aktualizacja: Portal Android Police donosi z kolei, że problem nie dotyczy wyłącznie Google+ i Google Authentication, ale też o wiele bardziej popularnej poczty Gmail oraz komunikatora Hangouts. Awaria ma dotykać losowych użytkowników i w losowym stopniu. U niektórych wszystko działa bez problemu, u innych działa część usług, a u innych - żadne.

Z naszej strony możemy dodać do listy niedziałających usług kontakty z Gmaila.

gmail awaria
REKLAMA

Aktualizacja 2: DZIAŁA!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA