REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Jeśli masz fanpage na Facebooku, to szybko pokochasz tę nową funkcję

Wchodzę na Facebooka Spider's Web, ponieważ chcę wrzucić informację o nowym tekście. Wtem... coś mignęło! Facebook poinformował o nowej funkcji. Mała, ale genialna. Już ją lubię.

22.10.2014
16:17
Jeśli masz fanpage na Facebooku, to szybko pokochasz tę nową funkcję
REKLAMA
REKLAMA

Osoby prowadzące strony na Facebooku wiedzą, że zarządzenia nimi i pisanie na przemian jako fanpage lub jako osoba posiadająca uprawnienia administratora jest dosyć uciążliwe.

Dobra wiadomość: było uciążliwe!

Facebook dodał właśnie małą funkcję, którą docenią wszyscy administratorzy stron na fejsie. Jak to działa? Rewelacyjnie.

facebook

Dla przykładu, do mojego konta FB (Mateusz Nowak) przypisane są uprawnienia administratora dla dwóch fanpage'y. Jednym z nich jest właśnie Spider's Web.

Jeśli wrzucałem coś na FP Spider's Web jako Spider's Web, to do wczoraj miałem problem, aby polubić dany wpis jako Mateusz Nowak. W tym celu musiałem się przełączać na konto prywatne i z jego poziomu lajkowałem konkretny wpis. Podobna sytuacja miała miejsce, gdy w komentarzach chciałem napisać coś z prywatnego konta. Znowu konieczne było przełączanie się.

Rozwiązanie to miało jednak sporą wadę. Po przełączeniu się na konto prywatne musiałem pamiętać aby później wrócić na konto Spider's Web. W przeciwnym wypadku próba opublikowania nowego wpisu na naszym fanpage'u kończyła się wysłaniem posta z prywatnego konta.

Dzisiaj Facebook rozwiązał ten problem.

Obok wszystkich wpisów pojawiła się mała ikonka z awatarami. Pozwala ona na łatwe przełączenie między kontem prywatnym a fanpagem. Wystarczy wybrać konto, z którego chcemy pisać, lajkować lub komentować i już. Facebook dokonuje zmiany konta tylko pod tym jednym, konkretnie wybranym wpisem. Dzięki temu nie będzie problemu z publikowaniem kolejnych wpisów na stronie - domyślnie będą one tworzone z konta danego fanpage'a.

facebook fb spidersweb

Wiem, że to mała funkcja. Praktycznie pierdoła. Ale bez wątpienia przydatna.

Lubię to!

REKLAMA

PS Jeśli jeszcze nie lubisz Spider's Web na Facebooku, to możesz to zrobić tutaj. My Cię lubimy, to Ty nas też możesz. No, dalej. Kliknij.

*Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA