1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Usuń Facebooka, zainstaluj Paper, czyli sposób na przedłużenie czasu pracy iPhone'a

Usuń Facebooka, zainstaluj Paper, czyli sposób na przedłużenie czasu pracy iPhone’a

Paweł Opydo na swoim Facebookowym profilu poradził, aby pozbyć się Facebooka i Facebook Messengera na rzecz Paper. W ten sposób znacząco wydłużamy pracę iPhone'a na baterii. To chyba najlepsza alternatywa, jeśli chcemy zjeść ciastko i mieć ciastko.

Paper Facebooka ma być z zasady rewolucyjną formą konsumpcji treści w serwisie społecznościowym Zuckerberga. To odpowiedź na Flipboard i fiasko Facebook Home. Odpowiedź niestety marna, bo jak to zwykle bywa w przypadku niezłych pomysłów Zucerberga, nie do końca wdrożona. Paper zadebiutował w lutym tego roku, ale nie znajdziemy go na Androidzie i nie ma go też w polskim AppStore. Aby korzystać z niego na iPhonie musimy posiadać konto w amerykańskim sklepie Apple z oprogramowaniem.

Jeśli jednak lubimy i chcemy dalej cieszyć się konsumpcją facebookowych treści, a jednocześnie nasz iPhone wyładowuje się już po 4-5 godzinach zwykłego użytkowania, to jest to najlepsze rozwiązanie. Odinstalowujemy dwie główne aplikacje Facebooka, instalujemy Paper i zyskujemy dodatkowe godziny.

O samej aplikacji wyczerpująco napisał Przemek w swoich pierwszych wrażeniach. To po prostu klient Facebooka w bardzo estetycznej formie, z wygodną nawigacją i paroma dodatkami. Największym minusem jest brak dostępu do najnowszych postów, ale to i w klasycznej aplikacji jest już mocno utrudnione. Zabrakło też list zainteresowań, ale z nich też korzystają już raczej najbardziej zaawansowani użytkownicy.

Największy plus? Integracja z komunikatorem i chatheads. W Paper możemy swobodnie wysyłać wiadomości do naszych znajomych, a konwersacja jest podtrzymywana za pomocą okrągłych ikonek z awatarami, tak jak to robił Facebook jeszcze parę miesięcy temu w swojej normalnej aplikacji, zanim nie wyrzucił wiadomości do Messengera.

Paper nie ma problemów z powiadomieniami, wyszukiwaniem, a w dodatku przeglądanie treści jest bardzo wygodne. Możemy też odkrywać nowe, a strony internetowe przesyłać do Pocket lub innej tego typu usługi.

Dla mnie to w tej chwili najlepsze rozwiązanie. Paper wciąż jest aplikacją, która zużywa najwięcej energii akumulatora, ale jest jednak znacznie mniej zasobożerna niż Facebook i Messenger razem wzięte. To dużo lepsze niż kastrowanie aplikacji z pusha, wyłączanie poszczególnych funkcji, czy wreszcie całkowita rezygnacja z Facebooka w telefonie. W końcu nie po to posiadamy smartfona, aby z niego nie korzystać.

Facebook drenuje telefony ponieważ wielu z nas aktywnie z niego korzysta przez cały dzień. To jednak tylko jedna strona medalu, z drugiej strony mamy po prostu niedopracowane aplikacje. Czas aby programiści się za nie wzięli i na iOS wydali dobre narzędzia do obsługi Facebooka. Paper to tylko alternatywa do której dostęp jest w dodatku ograniczony.