1. Spider's Web
  2. Technologie

Jak oszczędzać korzystając z oferty na kartę? Oto zbiór najlepszych promocji

Lokowanie produktu
27.10.2014
19:03
Jak oszczędzać korzystając z oferty na kartę? Oto zbiór najlepszych promocji

Wybierając ofertę sieci komórkowej najczęściej zwracamy uwagę wyłącznie na cenę połączeń, wiadomości i wielkość dostępnego pakietu internetowego. Nie jest to najlepsze podejście, gdyż możemy w ten sposób pominąć wiele aspektów cennika. Wielu operatorów oferuje bowiem ciekawe promocje, dzięki którym możliwe jest otrzymanie dodatkowych środków lub zmniejszenie wydawanych miesięcznie kwot na telefon nawet do zera!

Na początek darmowy starter!

Jeśli nie zależy ci na dotychczasowym numerze lub zamierzasz założyć nowy numer osobie, która jeszcze nie miała telefonu komórkowego, na przykład dziecku, warto zainteresować się otrzymaniem darmowego startera. Możliwość taką oferuje Play, RedBull Mobile oraz Heyah. By to zrobić, wystarczy kliknąć w nazwę danego operatora w tym akapicie. Darmowy starter oferuje również Mobile Vikings. Jednak w przypadku tego operatora przy zamówieniu starteru konieczne jest natychmiastowe zapłacenie za pierwsze doładowanie. W sumie nie ma w tym nic dziwnego. Bowiem po co nam starter, jeśli nie chcielibyśmy doładować konta?

Starter300zl_960x317

Oczywiście otrzymanie starteru Wikingów zupełnie za darmo jest możliwe, ale wymaga to odrobiny szczęścia. A konkretnie obecności w odpowiednim miejscu i czasie. Przedstawicieli Mobile Vikings można bowiem spotkać na wielu różnego rodzaju lokalnych imprezach. Rozdają na nich startery zawierające 19 zł na przegadanie oraz pakiet Internetu o wielkości 2 GB. Mobile Vikings swoje startery dołącza również do niektórych urządzeń, na przykład ostatnio testowanego przeze mnie phabletu myPhone Luna.

Darmowy transfer w popularnych usługach

Jeśli korzystacie dużo z mobilnego YouTube’a, powinna Was zainteresować przede wszystkim oferta RedBull Mobile. Operator ten umożliwia nielimitowane korzystanie z najpopularniejszego serwisu wideo na świecie bez zużywania transferu danych oraz naliczania dodatkowych opłat. By skorzystać z tej oferty, należy wpisać na swoim telefonie kod *111*427*1#. Z kolei by sprawdzić, czy usługa jest włączona, należy wpisać kod *111*427*3#. Podobną ofertę, ale dotyczącą aplikacji Facebook, Messenger, Twitter, Gadu-Gadu oraz Ask.fm ma u siebie Virgin Mobile. Nie trzeba jej w żaden sposób aktywować. Jeśli mamy dowolny aktywny pakiet w Virgin Mobile, dane za używanie tych aplikacji nie będą nam z niego odliczane.

YouTube

Jakby tego było mało, Play i RedBull Mobile oferują darmowe korzystanie z Internetu w zasięgu sieci LTE do końca roku. Ta usługa naprawdę działa i umożliwia pobranie bardzo dużych ilości danych. Sam miałem okazję skorzystać z dobrodziejstw tej promocji. Moje mieszkanie leży w zasięgu sieci LTE i gdy pewnego razu przestał mi działać internet stacjonarny, byłem w stanie za pomocą telefonu pobrać 20 GB, mimo że mój abonament przewiduje pobranie zaledwie 2 GB miesięcznie. I z mojego pakietu nie zginął nawet megabajt!

Darmowe doładowania i bonusy za przeniesienie numeru

Jeśli przenosisz numer do innego operatora, też możesz dostać darmowe złotówki. Jeżeli wybierasz ofertę Orange, otrzymasz aż 120 zł. Jest tu jednak pewien haczyk, ponieważ te 120 zł otrzyma się w 12 ratach po 10 zł przy 12 pierwszych doładowaniach na kwotę 25 zł lub większą. Z kolei jeżeli przenosimy numer do Play na Kartę, otrzymamy jednorazowy bonus wynoszący 60 zł, który można wykorzystać przez 90 dni. Play oferuje też dopłatę osobom, które polecają swoją sieć innym. Za każdego użytkownika, który aktywuje starter Play na Kartę w ciągu 7 dni od zaproszenia i poda swój numer w aplikacji Poleć Play, otrzyma bonus wynoszący 5 zł. Maksymalnie można w ten sposób zgłosić 5 użytkowników miesięcznie i zgarnąć w ten sposób 25 zł. Ważne jest, że wówczas także osoba, która przeniosła numer dostaje 5 zł. Korzystają tu obie strony.

Punkty vikinga

Jednak najciekawszą pod tym względem ofertę ma Mobile Vikings, które umożliwia zdobycie dzięki znajomym aż 228 zł. By to zrobić, trzeba namówić do wikingów pięć osób. Gdy na to się zdecydują i po raz pierwszy doładują konto (czyli tak naprawdę zamówią starter), na konto osoby polecającej za każdego nowego klienta wpłynie 190 punktów wikinga, czyli ekwiwalent 19 zł. Tutaj można zebrać maksymalnie 95 zł. Dodatkowo dostaniemy bonus za drugie doładowanie naszego każego znajomego, co przekłada się na kolejne 95 zł do zdobycia. No i jeśli wszystkie pięć osób doładuje swoje konto dwa razy, dodatkowo wikingowie przekażą osobie polecającej 38 zł. W ten sposób uzyskamy właśnie 228 zł. Oznacza to darmowe doładowania umożliwiające rok korzystania z połączeń głosowych, wiadomości SMS oraz mobilnego Internetu.

Bonusy za doładowania z konkretnej strony

Niemal każdy operator umożliwia też otrzymanie bonusu za doładowanie z konkretnego miejsca. I tak, klienci Heyah i T-Mobile za doładowanie konta przez www.doladowania.t-mobile.pl, www.doladuj.heyah.pl,  w banku, bankomacie, aplikacji MiBOA lub doładowanie z telefonu abonamentowego w T-Mobile, otrzymają bonus w postaci środków pieniężnych w wysokości do 20% wartości doładowania. By go otrzymać, doładowanie musi być większe niż 10 zł.

Plus codziennie więcej

Klienci Plusa, którzy doładują telefon ze strony www.doladuj.plus.pl , www.facebook.com/plus oraz www.plusbank24.pl otrzymają 20% doładowania, jeśli jego kwota będzie wynosić od 20 do 99 zł. Osoby korzystające z usług Play i RedBull Mobile doładowujący telefon za pośrednictwem strony www.doladowania.play.pl otrzymają 15% do każdego doładowania większego niż 25 zł, zaś klienci Orange mogą zyskać nawet 30% wartości doładowania, jeśli wybiorą kwotę 30 zł i dokonają transakcji na stronie www.doladowania.orange.pl.  Dodatkowo klienci Play, którzy zamówią starter ze strony Play, otrzymają kolejno 10 i 15 zł, gdy próg ich miesięcznych doładowań przekroczy 25 i 50 zł. Jeśli doładują telefon od razu za 50 zł, otrzymają obydwa bonusy jednocześnie.

Doładowanie za korzystanie z dodatkowych usług

Co prawda Smartdom Plusa nie premiuje w żaden sposób osób, które korzystają z ofert na kartę, ale T-Mobile dla osób, które korzystają z Usług Bankowych T-Mobile mają przewidzianą nagrodę 50 zł w formie zwrotu za doładowanie na kwotę nie mniejszą niż właśnie 50 zł. Z oferty tej mogą również korzystać klienci Heyah.

T-Mobile

Czy warto?

Jak widać, korzystając z niektórych zniżek, zwłaszcza punktów zbieranych za polecenia w Mobile Vikings, można ugrać naprawdę sporą sumę, która starczy na rok komfortowego korzystania z połączeń głosowych, SMS-ów oraz mobilnego Internetu. Co ciekawe, można łączyć te promocje i przenosić numer tak, by co kilka miesięcy korzystać z coraz to nowszych promocji dla nowych klientów, tym samym oszczędzając kilkaset złotych w skali roku. Oznacza to już niemałą kwotę, którą można przeznaczyć na cele inne niż telefon komórkowy.

Jestem jednak świadom, że mogłem przeoczyć wiele atrakcyjnych okazji. Dlatego jeśli znajdzcie jeszcze jakieś ciekawe promocje w ofertach pre-paid, zachęcam do napisania o nich w komentarzach. Wówczas ja postaram się zaktualizować ten wpis. W ten sposób wszyscy możemy pomóc sobie oszczędzać i zyskać kilka cennych złotówek.

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze