REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Szef ma zły humor? Ostrzeż kolegów z pracy! Tak, Polacy przygotowali do tego aplikację

Jak ktoś korzysta z jakiegoś fancy nowoczesnego mobilnego kalendarza podającego więcej informacji niż kto obchodzi dzisiaj imieniny to pewnie zorientował się, że dziś wypada dzień szefa. Szefowie jacy są, każdy widzi. Z tego miejsca pragnę pozdrowić Przemka Pająka, a Wam zaprezentować nową aplikację Agory, która powinna zainteresować każdego warszawskiego tubylca lub zasymilowanego słoika odwiedzającego codziennie Mordor na Domaniewskiej.

16.10.2014
16:08
Szef ma zły humor? Ostrzeż kolegów z pracy! Tak, Polacy przygotowali do tego aplikację
REKLAMA
REKLAMA

Wśród aplikacji mobilnych trafiających do App Store, Google Play i Sklepu Windows Phone spora część to typowe narzędzia zwiększające naszą produktywność. Sam, podobnie jak pewnie większość użytkowników smartfonów, instaluję większość z nich, sprawdzam, porównuję, oceniam.

Często łapię się na tym, że tak naprawdę nie wiem po co.

boss weather 01

Oczywiście jakby policzyć spędzony czas na wybieraniu rozwiązań i konkretnej aplikacji do spełniania danych zadań, to zaoszczędzony dzięki nim nagle wynik zrobiłby się ujemny… Na szczęście smartfony i tablety pozwalają nam na zabicie czasu też w bardziej konwencjonalny sposób. Wiele appów nawet nie udaje tego, że chce nam pomóc lepiej planować czas i organizować życie, by było bardziej smart.

Mniej lub bardziej udane gry mobilne mające jakiś sens oraz te zupełnie zbędne aplikacje do, za przeproszeniem, symulacji odgłosów pierdzenia, instalują ludzie na całym świecie. Gdzieś wśród tych wszystkich appów można czasem znaleźć coś naprawdę ciekawego i dobrze wypoziomowanego: z jednej strony program jest całkowicie zbędny, a z drugiej na tyle fajne i ciekawy, że warto się przy danej pozycji na chwilę zatrzymać.

Co powiecie na aplikację, w której możecie ocenić swojego pracodawcę?

boss weather 03

Z okazji dnia szefa Agora dała nam cynk o swojej nowej aplikacji o nazwie Boss Weather. Tym razem jest to projekt zrobiony z humorem, a nie na śmiertelnie poważny program do newsów. Każdy użytkowników inteligentnego telefonu codziennie odhaczający taski na liście to-do w swoim biurze powinien mieć czasem chwilę relaksu. Czemu pomiędzy kolejnymi poziomami Angry Birds nie powiedzieć innym pracownikom czegoś na temat swojego bezpośredniego przełożonego?

Z pewnością przyda się to pracownikom korpo, którzy chodzą na meetingi i muszą dawać briefingi szefostwu na temat osiąganych targetów. Często szefa trzeba o coś poprosić i niekoniecznie musi się on zgodzić - lepiej nie trafić na jego zły dzień. Aplikacja Boss Weather pozwoli członkom zespołu na wymienianie się spostrzeżeniami na temat przełożonego i ostrzeganie się wzajemnie, jeśli przełożony wstanie lewą nogą.

Problem jest tylko taki, że szef może sam zainstalować aplikację i sprawdzić jak go oceniają pracownicy.

Kto wie, czy nie będzie tutaj efektu samospełniającej się przepowiedni? Pracownik uzna, że szef jest nie w sobie, a ten będzie nie w sobie, bo taką informację dostał z aplikacji? A może na odwrót, jeśli zobaczy, że uznają ludzie dookoła, że ma dobry humor, to… a zresztą, każdy szef jest inny, nie ma tutaj reguły. Zastanawiam się, czy nie wracamy tutaj do punktu wyjścia, w którym trzeba badać nastrój szefa znów po omacku?

Może i tak, zwłaszcza w momencie, kiedy ktoś biorący udział w wyścigu szczurów spróbuje podłożyć nam świnię i oceni wkurzonego szefa jako wulkan miłosierdzia - oczywiście licząc na to, że jego konkurenci w drodze do awansu napytają sobie biedy przyjściem nie w porę z aktualizacją budżetu. Tak naprawdę trudno przewidzieć, jak sprawdzi się to w praktyce i nie zaszkodzi też wysłać maila do szefa z życzeniami z okazji jego święta.

Może to poprawi mu nastrój, a aplikacja przynajmniej tego dnia nie będzie potrzebna?

boss weather 02
REKLAMA

Boss Weather trafiło już do sklepu Google Play, a w przyszłości będą mogli skorzystać z niej też posiadacze urządzeń z iOS-em. Tytuł jest jeszcze świeży, a jak się pospieszycie to po ocenieniu szefa będziecie mogli też pierwsi wystawić ocenę aplikacji.

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA