REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wie co robisz i zmierzy to lepiej od innych. Oto nowy inteligentny zegarek Intela

Nie wiem jak wy, ale ja nie do końca rozumiem, czemu miałbym kupić inteligentny zegarek. Większość do tej pory zaprezentowanych urządzeń jak dla mnie różni się głównie wyglądem. Wszystkie mają ten sam system operacyjny i podobne funkcje. Wydają się być mniejszymi i głupszymi braćmi smartfonów. Urządzeniami do wszystkiego, które w gruncie rzeczy nie nadają się do niczego.

03.10.2014
8:01
Wie co robisz i zmierzy to lepiej od innych. Oto nowy inteligentny zegarek Intela
REKLAMA
REKLAMA

Sytuację tę odmienić może Peak, smartwatch zdrowotny stworzony przez należącą do Intela firmę Basis. Basis Peak bez wątpienia może pochwalić się eleganckim wyglądem - został tu użyty aluminiowy korpus z ekranem dotykowym pokrytym Gorilla Glass 3. Cała konstrukcja jest wodoodporna i wytrzymuje ciśnienie do 5 atmosfer.

Peak będzie początkowo dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: matowa czarna koperta z czarnym paskiem z czerwonymi dodatkami lub szczotkowana srebrna koperta z białym paskiem z szarymi akcentami. Standardowe zegarkowe zaczepy o szerokości 23 mm pozwalają również użytkownikom na wybór własnych pasków.

Oprócz tego Peak wyposażono w ekran dotykowy oraz zestaw czujników, dzięki którym może przez całą dobę, także w trakcie ćwiczeń, monitorować akcję serca. Co więcej, nie potrzebuje do tego niewygodnego paska montowanego na klatce piersiowej.

Zastosowano tu również system automatycznego śledzenia aktywności, zaawansowanej analizy snu i nawyków użytkownika.

Podczas projektowania urządzenia firma Basis stworzyła nowy optyczny moduł pomiaru tętna, który wyposażono w nowszy, bardziej precyzyjny sensor. Oprócz tego inne czujniki odpowiadają za monitorowanie ruchu, potliwości oraz pomiar temperatury skóry. W ten sposób zegarek ma możliwość wykrycia rodzaju aktywności, jaką wykonujemy, niezależnie czy jest to chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, czy sen. Wbrew pozorom sen również jest aktywnością, a Basis Peak potrafi nawet ocenić jego jakość, głębokość i fazę.

Basis Peak (1)

Jedną z największych wad inteligentnych zegarków jest krótki czas pracy na akumulatorze. Problem ten nie dotyczy Basis Peak, które bez ładowania wytrzymuje nawet cztery dni. Oprócz tego Peak jest wodoszczelny do 5 atmosfer i można go nosić podczas pływania. W przyszłości będzie również mógł wyświetlać powiadomienia o rozmowach przychodzących i SMS z telefonu z systemem iOS lub Android.

Basis Peak będzie dostępny od listopada w cenie 199,99 dol.

Zapowiedziany przez Intela zegarek to jeden z najciekawszych modeli na rynku, gdyż doskonale wpisuje się w modę na zdrowy tryb życia. Z jednej strony nie jest to nic nowego, gdyż każdy nowy zegarek sportowy z wyższej półki chwali się podobnymi funkcjami. Jednak ze względu na napakowanie go czujnikami można spodziewać się, że urządzenie współtworzone przez Intela będzie działać o wiele lepiej od konkurencji.

Basis Peak (3)

Wyjątkowo ważne jest, że Basis Peak będzie nie tylko nieustannie monitorował aktywność fizyczną, ale również dodatkowo motywował użytkownika do utrzymywania zdrowego trybu życia i ułatwiał mu to. Pomagając użytkownikom w wyznaczaniu konkretnych celów, takich jak chodzenie spać codziennie o tej samej porze czy wstawanie zza biurka raz na godzinę podczas pracy, system zdrowych nawyków automatycznie dostosowuje się do postępów użytkownika, aby zagwarantować, że cele są osiągalne, a nawyki utrwalone.

REKLAMA

Istotne jest też, że to nie tylko gadżet sportowy, ale również po prostu inteligentny zegarek.

Noszony sprzęt, który będzie mógł pełnić nie tylko funkcje zdrowotne. Do tej pory brakowało na rynku urządzeń, które łączyły funkcje urządzenia sportowego, inteligentnego zegarka oraz ciekawego gadżetu. Basis Peak jest pierwszym takim sprzętem i mam nadzieję, że przyjmie się na rynku. W końcu jest to jeden z naprawdę niewielu zegarków, które mają do zaoferowania coś więcej niż ładny wygląd i zastosowanie standardowej platformy Android Wear.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA