1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

AMD znacznie obniża ceny swoich układów. Zakup APU nigdy nie był bardziej opłacalny

Lokowanie produktu

Jeśli ktoś z was zamierzał kupić APU i jeszcze tego nie zrobił, to… doskonale trafił! AMD bowiem zdecydowało się na znaczne obniżenie cen swoich produktów. Nowe ceny podzespołów objęły zarówno najnowsze układy APU, jak też ich starszych braci.

22.10.2014
20:40
AMD znacznie obniża ceny swoich układów. Zakup APU nigdy nie był bardziej opłacalny

Warto o tym wspomnieć, zwłaszcza że spadki cen są znaczne i wynoszą 15-25% ceny układów. AMD obniżyło ceny, by ich układy APU były bardziej konkurencyjne względem układów Intela oraz swoich własnych procesorów. Do tej pory bowiem najlepsze APU AMD kosztowało bowiem więcej niż niektóre układy pochodzące z serii FX. Teraz cała oferta układów od AMD jest znacznie bardziej logiczna. Jeśli potrzebujesz większej wydajności, a zintegrowana karta graficzna jest ci zbędna, za 140 dolarów możesz kupić najsłabszy ośmiordzeniowy model z rodziny FX, czyli FX-8320. Za niemal taką samą cenę można kupić najlepszy model APU z mocną kartą graficzną i odblokowanym mnożnikiem umożliwiającym podkręcanie układu, czyli AMD A10-7850K. Każdy tu znajdzie coś dla siebie i nie wyda przy tym dużej sumy.

APU AMD ceny

Jest też coś dla jeszcze bardziej oszczędnych osób.

Dodatkowo osoby, którym nie zależy im na możliwości podkręcania, mogą wybrać model AMD A10-7800, nie rezygnując z wydajności i jednocześnie lekko obniżając cenę komputera. Jest to też doskonała gratka dla osób ceniących sobie niski pobór energii komputera, gdyż po delikatnym obniżeniu wydajności potrafi działać z TDP 45W zamiast 65W. Gdy weźmiemy pod uwagę również to, że płyty główne stworzone z myślą o układach AMD i cechujące się podobnymi możliwościami co ich odpowiedniki działające z procesorami Intela są tańsze, okazuje się, że AMD ma naprawdę dobrą ofertę.

Zwłaszcza jeśli komuś nie zależy na najnowszym układzie i może kupić starsze APU z rodziny Richland, które też zostało dotknięte obniżką cen. Tutaj najtańszy układ A4-4000 kosztuje zaledwie 27 dolarów, co powinno przełożyć się w Polsce na cenę oscylującą w granicach 100 złotych. To doskonała oferta dla osób, które nad wydajność cenią sobie niską cenę komputera.

APU AMD ceny 2

Jeżeli szukacie układu przyszłościowego i cenicie sobie wielowątkowość oraz możliwości współpracy procesora z szybką zintegrowaną kartą graficzną, oferta AMD jest zdecydowanie warta uwagi. Zwłaszcza, że AMD oferuje nam nie tylko niższe ceny, ale też dodatek do APU w postaci jednej z trzech gier, takich jak Thief, Sniper III oraz Murdered: Soul Suspect. Jednak by skorzystać z tej promocji trzeba kupić APU do końca października. Więcej na temat tej akcji przeczytacie pod tym adresem.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze