REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Niebawem układy AMD A10 pojawią się w tabletach. Oto pierwszy z nich

Czy już niedługo układy AMD finalnie trafią do sprzętów mobilnych? Wskazuje na to premiera nowego tabletu z systemem Windows 8. Produkt egzotycznej marki BungBungame Photon 2 to jeden z pierwszych tabletów z układem AMD A10 z rodziny Mullins.

27.10.2014
21:15
Niebawem układy AMD A10 pojawią się w tabletach. Oto pierwszy z nich
REKLAMA
REKLAMA

Sprzęt ten został wyposażony w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci flash oraz akumulator o pojemności 30 Wh. Oprócz tego zastosowano tu port microHDMI, slot na karty microSDXC oraz moduły 802.11 ac, Bluetooth 4.0 oraz NFC. Wymiary sprzętu to 26,4 x 18,3 x 1 cm. Jego waga wynosi 0,64 kg.

Jest to urządzenie konwertowalne i możliwe jest podłączenie go do stacji dokującej. W ten sposób można uzyskać małego laptopa, który nada się do pisania tekstów lub pracy.

BungBung

Wszystko dzięki zastosowaniu układu AMD A10 Micro-6700T. Jest to czterordzeniowa jednostka o nominalnej częstotliwości pracy równej 1,2 GHz, która może wzrosnąć nawet do 2,2 GHz. Nie mieliśmy tego układu w rękach, ale z testów serwisu Anandtech wiemy, że pod względem wydajności części procesorowej jest on nieco lepszy od używanych obecnie procesorów Intel Bay-Trail, a pod względem wydajności układu graficznego okazuje się od nich sporo lepszy.

Nie jest to oczywiście potwór na miarę dedykowanej karty graficznej, ale na pewno umożliwi rozgrywkę w mniej wymagających tytułach.

REKLAMA
photon2_04

Mam nadzieję, że niebawem na rynku zobaczymy znacznie więcej tabletów wyposażonych w podzespoły AMD. Na rynku brakowało tego typu sprzętów, nad czym bardzo ubolewam. Sam chciałbym mieć tablet, który posłuży mi nie tylko do pracy i konsumpcji treści, ale pozwoli też zagrać w normalną, pecetową grę. W tym przypadku jest to możliwe, ponieważ układy AMD są wyposażone zintegrowane karty graficzne Radeon, które są zdecydowanie najwydajniejszymi chipami graficznymi w swojej klasie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA