REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Czytam info prasowe Microsoftu o wynikach sprzedaży Xboksa w Polsce i… nie mogę znaleźć informacji o wynikach sprzedaży Xboksa w Polsce

W moim rankingu najbardziej absurdalnych informacji prasowych w historii ta poniższa może zająć zaszczytne miejsce na podium. W komunikacie Microsoftu na temat „wyników sprzedaży z pierwszego weekendu po premierze Xbox One” próżno bowiem szukać tychże wyników.

09.09.2014
13:09
Czytam info prasowe Microsoftu o wynikach sprzedaży Xboksa w Polsce i… nie mogę znaleźć informacji o wynikach sprzedaży Xboksa w Polsce
REKLAMA
137 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Przeczytałem informację uważnie razy kilka. Odnalazłem wyrażenia:
- potwierdzają popularność marki w Polsce
- jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży
- dobry rezultat jest wynikiem m.in. przedsprzedaży
- sytuacja na rynku jest od początku tego roku dla marki bardzo korzystna
- wyniki sprzedaży w trakcie pierwszego weekendu po premierze pokazują siłę marki

Niestety nie odnalazłem informacji, którą tytuł informacji prasowej zapowiada: wyników sprzedaży Xboksa One w Polsce.

Według mojej wiedzy, wyniki sprzedaży podaje się albo w ujęciu ilościowym, albo wartościowym. W tym przypadku powinna być to więc informacja o liczbie sprzedanych konsol, bądź też wartości przychodów związanych z tą sprzedażą.

Rozumiem potrzebę działań PR. Sam byłem PR-owcem przez kilka lat swojej zawodowej pracy. Jednak na Boga - wypuszczanie takich informacji prasowych jest obrazą dla inteligencji przeciętnego odbiorcy, w tym przypadku dziennikarzy i blogerów.

Czasem lepiej milczeć, co serdecznie polecam polskiemu oddziałowi Microsoftu.

REKLAMA

Oto rzeczona informacja prasowa:

Jak informuje Microsoft, wyniki sprzedaży urządzeń Xbox One w trakcie pierwszego weekendu po wprowadzeniu konsoli do oficjalnej sprzedaży potwierdzają popularność marki Xbox w Polsce.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży nowej konsoli Xbox One” – mówi Tomasz Siedlecki, Dyrektor ds. Marketingu RTV Euro AGD – „Według informacji, które otrzymaliśmy jesteśmy liderem w jej sprzedaży. Dobry rezultat jest wynikiem m.in. przedsprzedaży prowadzonej przez nasz sklep internetowy euro.com.pl, gdzie nasi klienci otrzymywali przy zakupie dodatkową grę. Jesteśmy przekonani, że wraz z pojawieniem się takich oczekiwanych tytułów jak FIFA 15, Forza Horizon 2 czy Assassin’s Creed: Unity sprzedaż jeszcze wzrośnie.”

Sytuacja na rynku jest od początku tego roku dla marki Xbox bardzo korzystna. Wyniki pierwszego weekendu sprzedaży konsol Xbox One wiążą się z silną pozycją Xbox 360, dla której obecny rok jest kolejnym okresem niesłabnącej popularności. Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez agencję badania rynku GfK Polonia, w miesiącach styczeń-lipiec tego roku, konsole Xbox osiągnęły udział rynkowy w sprzedaży ilościowej na poziomie 37,8% w kategorii konsol stacjonarnych wszystkich generacji.

„Wyniki sprzedaży konsol Xbox One w trakcie pierwszego weekendu po premierze pokazują siłę marki Xbox w Polsce oraz zainteresowanie konsumentów urządzeniem oferującym tak wszechstronną rozrywkę. Mając na uwadze, że główne działania promocyjne są dopiero przed nami, można spodziewać się bardzo dobrych wyników sprzedaży do końca roku. Dziękujemy graczom za ich ciągłe wsparcie dla marki Xbox w Polsce.” – powiedział Jakub Mirski, Marketing Manager marki Xbox w Microsoft.

Konsola Xbox One zawdzięcza swoją popularność wśród nabywców nie tylko dzięki zaawansowanym funkcjom samego urządzenia, ale przede wszystkim ofertą rozpoznawalnych i popularnych wśród różnych grup konsumentów marek gier – tak dostępnych na wyłączność dla Xbox One, jak i gier innych wydawców. Od dnia premiery, w katalogu tytułów na wyłączność dostępne są gry Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome, Dead Rising 3, Kinect Sports Rivals oraz Dance Central Spotlight. Już w październiku ofertę uzupełnią Forza Horizon 2 i Sunset Overdrive, na listopad przypada natomiast premiera sagi Halo: The Master Chief Collection. Do końca roku posiadacze konsol Xbox One będą mieli też zapewniony szeroki wybór gier różnych gatunków od największych światowych wydawców, wśród nich najpopularniejszą grę piłkarską FIFA 15, nowe gry z serii Assassin’s Creed i Call of Duty czy przebojowe Grand Theft Auto V.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA