REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

8 mln - tyle osób kupiło dwie pierwsze części Wiedźmina

Pierwsza część Wiedźmina od CD Projekt RED zadebiutowała jeszcze w 2007 roku. Na kolejną część doczekaliśmy się w maju 2011 roku. W sumie przez te 7 lat obie części przygód Geralta z Rivii sprzedały się w milionach sztuk, a zbliżająca się „trójka” na pewno jeszcze ten wynik poprawi.

02.09.2014
12:39
8 mln – tyle osób kupiło dwie pierwsze części Wiedźmina
REKLAMA
REKLAMA

Seria Wiedźmin to jedna z najbardziej znanych, polskich tytułów w świecie gier komputerowych i konsolowych. CD Projekt RED z mało znanego dewelopera przerodził się dzięki Geraltowi w znaną i cenioną firmę nie tylko wśród graczy, ale i wśród specjalistów z branży i dziennikarzy.

Ta popularność przełożyła się na naprawdę niezły wynik sprzedażowy. Jak na Twitterze poinformował Mariusz Gawrychowski, dziennikarz Pulsu Biznesu, obie części Wiedźmina sprzedały się na całym globie w liczbie 8 mln sztuk. To wciąż wynik daleki od liderów rynku, jak chociażby GTA V, które rozeszło się w liczbie kilkudziesięciu milionów. Nawet konkurent Wieśka – Skyrim, osiągnął sprzedaż 20 mln sztuk. Nie zmienia to jednak faktu, że The Witcher jest wielkim sukcesem i jest spora szansa na to, że po premierze 3. części wynik znacząco się potrafi, może nawet dwukrotnie.

REKLAMA

Premiera gry Wiedźmin 3: Dziki Gon została zapowiedziana na luty 2015 roku. gra pojawi się w wersji na PC, PS4 oraz Xbox One.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA