REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

W App Store pojawiły się widżety do systemu iOS 8. Wybraliśmy najciekawsze z nich

Stało się! Premiera iOS 8 jest faktem, a wraz z nią uwolnienie niektórych opcji, z których jedną z najważniejszych jest widok powiadomień. Nie trzeba było długo czekać, aby w Appstore zaczęły się pojawiać rozwiązania oferujące własne wariacje na temat tego elementu systemowego.

19.09.2014
8:00
Widżety dla iOS8 już dostępne
REKLAMA
141 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Ten element do tej pory zarezerwowany był dla Apple. Wraz z najnowszą wersją systemu - zgodnie z zapowiedzią z konferencji WWDC z czerwca - uległo to zmianie. Od wczoraj każdy deweloper może tworzyć swoje rozwiązania programowe w tym zakresie, a ich dostępna aktualnie liczba jest całkiem spora. Niektóre widżety są zupełnie darmowe, inne częściowo, a kolejne płatne. Ceny wahają się od 89 eurocentów do 7 euro.

Oto kilka z nich.

„Odliczarka”

countdowns

Fajnym widżetem jest Countdowns, którego pełną funkcjonalność dostaniecie za darmo. Jego działanie w zasadzie jest banalnie proste i każdy mógłby w głowie wykonać tego typu działania, ale po co? Chodzi o odliczanie do danej daty np. urodzin, świąt itd. Podajecie swoją lub czyjąś datę urodzenia, a z prezentowanych informacji dowiecie się ile dni, godzin, minut, a nawet sekund upłynęło do tego zdarzenia. Takie same funkcje, ale już za wspomniane 89 centów zaoferuje wam kolejny widżet w tej kategorii o nazwie Today Timer.

Kalkulator, zegary świata

wdgtsCalc

Jeśli na ekranie powiadomień potrzebujecie kalkulatora i zegarów z różnych miejsc świata to wystarczy, że zainstalujecie Wdgts. Pakiet dostępny jest w dwóch wersjach – darmowej i premium, która kosztuje… a jakże 89 centów. Oba rozwiązania (bezpłatne i płatne) mają taką samą ilość elementów, które w wyższej opcji zawierają więcej możliwości.

Poza kalkulatorem i zegarami świata dostępna jest ramka na zdjęcia, która w wersji darmowej umożliwia wykorzystanie 2 zdjęć, podczas gdy po zakupie premium możecie wykorzystać 5 fotek.

Konwerter walut to kolejny element pakietu. Samych jednostek monetarnych jest sporo i znajdziecie tam np. pieniądze z Albanii, Azerbejdżanu, Bangladeszu itd.

24

Innym pakietem z tego zakresu zapewniającym nie tylko kalendarz, ale również notatnik, czy przypomnienia jest darmowy 24me, który "pilnuje" istotnych dla nas kwestii pokazując je w widokach dziś, jutro, pozostałych rzeczy z bieżącego tygodnia oraz wydarzeń w późniejszych terminach.

Launcher

launcher

Jeśli ktoś nie lubi lub po prostu nie chce szukać konkretnego programu, to może sobie utworzyć do niego skrót, który będzie widoczny w widoku powiadomień. Taką funkcję oferuje darmowy Launcher. Programy możemy wyszukać z listy, która oferowana jest z poziomu ustawień lub zdefiniować do niej odnośnik ręcznie. Aplikacje podzielono na cztery grupy: dotyczące kontaktów, przeglądarek, aplikacji oraz ręcznie wybieranych elementów.

Kompas

quickgets

Tę potrzebę uzupełnicie płatnym widżetem Quickgets Geo. Ciekawym elementem jest nie tylko pokazywanie położenia geograficznego, w którym aktualnie się znajdujecie, ale również wskazanego adresu.

Dropbox

Tego rozwiązania nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Usługa pozwoli wam szybko dostać się do plików znajdujących się w chmurze.

Krokomierz

runtime

Jeśli ktoś chciałby zliczać przebyte kroki, to również i do tego celu został stworzony odpowiedni widżet. Runtime jest płatną aplikacją (2,99 euro), która jednocześnie jest jednym z najprostszych rozwiązań w tej kategorii. Naciskacie start i... idziecie.  Natomiast aplikacja zapewnia również standardowe funkcje, które mają programy dotyczące biegania - śledzenie GPS, rysowanie przebytej trasy, mierzenie czasu i dystansu. Jej forma w centrum powiadomień to tylko dodatek.

Żółte karteczki

memo

Dla osób, które potrzebują zapamiętać wiele rzeczy powstał WidgetMemo, który w formie "żółtych karteczek" znanych z lodówek prezentuje krótkie informacje.

Nauka języka

learn
REKLAMA

Darmowy widżet Duolingo jest personalnym nauczycielem języka obcego (angielskiego i niemieckiego). Program pozwala na naukę na kilku poziomach, gdzie podczas realizacji planu zdobywamy... doświadczenie. Można więc potraktować następne lekcje jak etapy gry. Dzięki takiemu podejściu aplikacja ma szanse zdobyć zaufanie w oczach ludzi lubujących się w grach, a tradycjonalistom nie powinna specjalnie przeszkadzać.

Bez wątpienia fakt, że w pierwszym dniu po publikacji nowego systemu dostępna jest już całkiem spora dodatków może nastawiać każdego zwolennika pozytywnie i zwiastuje deweloperski boom na tego typu rozwiązania. Dzięki mnogości rozwiązań każdy znajdzie coś dla siebie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA