REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

W TVP nie było Mistrzostw Świata w siatkówce, ale będzie... specjalny kanał rolniczy

TVP nie pokazała Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn 2014, ma za to dla widzów niesamowitą gratkę. Rusza dedykowany kanał z okazji Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra Food 2014.

22.09.2014
13:14
W TVP nie było Mistrzostw Świata w siatkówce, ale będzie… specjalny kanał rolniczy
REKLAMA
114 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Po programie "Rolnik szuka żony" przyszła pora na dalsze poszerzanie tematyki rolnej na antenie. "TVP - Zdrowo i ze smakiem" taką nazwę będzie nosił nowy wirtualny kanał, który wystartuje 29 września i nadawać będzie przez trzy dni. I w sumie wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ostatnie przepychanki pomiędzy Telewizją Polską, a Polsatem.

TVP swojemu okazjonalnemu produktowi robi piękny PR. W informacjach możemy znaleźć takie sformułowanie:

Za pomocą najnowszych technologii telewizyjnych i internetowych, kanał „TVP – ZDROWO I ZE SMAKIEM” będzie można oglądać w Polsce, ale i na świecie. Jest to specjalna oferta TVP S.A. realizowana podczas prestiżowej wystawy targowej branży rolno-spożywczej odbywającej się na MTP skierowana do polskich konsumentów. Ekspozycja jest jedną z największych w Europie, z udziałem tysiąca wystawców z 32 krajów świata i półmilionową rzeszą zwiedzających i gości.

tvp hbbtv

Rzeczywiście są powody do dumy i radości. Duża impreza dla specyficznej branży transmitowana na cały świat przez publiczną telewizję.

Chcę wierzyć, że to Międzynarodowe Targi Poznańskie zapłaciły za tę promocyjną akcję, nie korzystając w żadnym stopniu z pieniędzy podatników. Są to jednak raczej płonne nadzieje.

TVP dalej pompuje pieniądze w swoje słabe jakościowo produkty interaktywne. Telewizja hybrydowa w naszym kraju jest martwa, a taki wirtualny kanał o targach rolniczych, raczej nie przysporzy szczególnej oglądalności. Jeśli TVP zamierza działać na rzecz HbbTV to powinna rozpocząć lobbing u innych dużych komercyjnych nadawców. Przy ofercie TVP trudno jest zainteresować tą technologią rzeszę odbiorców.

HbbTV

Aplikacja mobilna TVP, gdzie również będzie można oglądać wirtualny kanał wygląda nieźle tylko dlatego, że w czasie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej została przygotowana na wyłączność dla użytkowników sieci T-Mobile.

Lista grzechów Telewizji Polskiej jest naprawdę długa, a w to wszystko wplątane jest jeszcze przekonanie o wspaniałomyślności, głębokie hasła o pełnieniu misji oraz wieczne narzekanie na brak pieniędzy z nieopłaconego abonamentu.

REKLAMA

Chciałbym pisać, że TVP przez innowację wspiera i promuje rolnictwo. Patrząc przez pryzmat niezrealizowanego do tej pory kanału TVP Premium HD, awantur o siatkarski mundial, jakości kanałów, wyłączenia niekodowanych kanałów na satelicie Astra, tworzenia kolejnych kanałów tematycznych, uruchomienie na trzy dni "TVP- zdrowo i ze smakiem", to zwykłe mydlenie oczu.

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA