REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Producenci chcą pokazać swój zegarek, zanim zrobi to Apple. Sony zaprezentował dwa

Rynek urządzeń obieralnych rozwija się wyjątkowo dynamicznie. Dzięki stworzeniu platformy Android Wear zainteresowały się nim nowe firmy, z kolei pionierzy rynku zdecydowali się odświeżyć swoje produkty i wprowadzić na rynek ich lepsze wersje. Przykładem drugiego rodzaju firmy jest Sony, które jako pierwsze wypuściło na rynek inteligenty zegarek, a teraz prezentuje swoje nowe gadżety, w tym jeden oparty na platformie Android Wear.

03.09.2014
17:33
Producenci chcą pokazać swój zegarek, zanim zrobi to Apple. Sony zaprezentował dwa
REKLAMA
REKLAMA

Po pierwsze, Sony SmartBand Talk

Pierwszym zaprezentowanym sprzętem jest SmartBand Talk, czyli zegarek wyposażony w 1,4-calowy, wygięty, czarnobiały wyświetlacz epapierowy. Dzięki temu ostatniemu elementowi zapewnia on doskonałą widoczność nawet w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych i pobiera niewiele energii. Dzięki temu nie trzeba będzie codziennie go ładować, jednocześnie nie rezygnując z multimedialnych funkcji.

Zrzut ekranu 2014-09-03 o 16.47.23

Zegarek ten spełnia normę IP68, a zatem jest wodoodporny. Cechuje się prostym, podłużnym wyglądem, dzięki czemu jest bardzo dobrą alternatywą zarówno dla inteligentnego zegarka, jak też opaski. Sprzęt ten cechuje się mniejszą funkcjonalnością niż typowe inteligentne zegarki i nadaje się przede wszystkim do rozmów telefonicznych i odbierania powiadomień. Jednak jako jest to cena za długi czas pracy bez ładowania, wiele osób zapewne zaakceptuje te ograniczenia.

Po drugie, Sony SmartWatch 3

Drugi zaprezentowany zegarek to SmartWatch 3, czyli urządzenie Sony oparte na platformie Android Wear. Jego możliwości są standardowe w porównaniu z innymi zegarkami Android Wear. Oznacza to, że zegarek umożliwi odbieranie wiadomości, notyfikacji czy przeglądanie prognozy pogody. Sony i Google zapewniają, że najwygodniejszym sposobem jego obsługi będzie używanie poleceń głosowych.

sm
REKLAMA

Sony SmartWatch 3 został wyposażony w kolorowy, 1,6-calowy wyświetlacz LCD TFT o rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Sony zapewnia, że zapewnia on świetną widoczność w świetle słonecznym, jednak bez zastosowania ekranu OLED lub AMOLED sobie tego nie wyobrażam. Zegarek jest wodoodporny, spełnia normę IP68 i jest ładowany za pomocą standardowego portu microUSB. Urządzenie jest dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Został on wyposażony w moduł GPS i aplikację sportową Lifelog, dzięki czemu powinien spodobać się osobom prowadzącym aktywny tryb życia.

Oba sprzęty pojawią się na sklepowych półkach przed końcem tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA