REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Kolejny rekord pobity. Na tej karcie SD zmieścisz aż 512 GB danych, ale cena też jest rekordowa...

Jak wiele danych uda się zapisać na niewielkiej karcie pamięci? Od dzisiaj wszystkie odpowiedzi, które znaliście do tej pory nie są już aktualne. SanDisk zaprezentował kartę SD o pojemności 512 GB, bijąc tym samym wszystkie poprzednie rekordy.

12.09.2014
9:36
Kolejny rekord pobity. Na tej karcie SD zmieścisz aż 512 GB danych, ale cena też jest rekordowa…
REKLAMA
REKLAMA

Do tej pory tytuł twórcy największej karty pamięci w formacie SD dzierżył Lexar, dzięki wprowadzonemu na rynek dwa lata temu modelowi Professional 600x, za który nawet teraz trzeba zapłacić blisko 300 dol. Dzięki swojemu najnowszemu produktowi SanDisk nie tylko staje się producentem najpojemniejszej karty SD, ale także gwarantuje sobie to miano w aż dwóch różnych kategoriach. Na początku 2014 zaprezentował bowiem pierwszą kartę microSD o pojemności 128 GB. Ta z kolei kosztuje "zaledwie" 99 dol.

sandisk

Cena rekordowego Extreme PRO SDXC UHS-I 512GB również nie będzie należeć do najniższych. Odmianę tę wyceniono na 799,99 dol., czyli około 2600 zł.

REKLAMA

Przeciętny użytkownik nie powinien się jednak przejmować tak wysokim kosztem zakupu - ta karta nie jest (przynajmniej jeszcze) przeznaczona dla niego. SanDisk informuje, że stworzona została ona głównie dla profesjonalistów, wymagających nie tylko ogromnej pojemności do rejestracji materiałów FHD czy 4K, ale także niesamowitej odporności oraz niezawodności. Poza zapisem z prędkością sięgającą 90 MB/s i odczytowi na poziomie 95 MB/s oraz możliwości rejestracji wideo w standardzie U3, karta jest odporna na wodę, wstrząsy, promieniowanie rentgenowskie oraz duże wahania temperatur. Całość objęta jest dożywotnią ograniczoną gwarancją.

Firma dodaje przy tym, że w ciągu ostatnich lat zapotrzebowanie na coraz większe pojemności rośnie geometrycznie - w ciągu niecałej dekady objętość kart pamięci tego typu zwiększyła się 1000-krotnie. Pierwsze produkowane karty SD miały natomiast pojemność zaledwie 32 oraz 64 MB. Dziś nie zmieściłaby się na nich nawet minuta filmy nagrywanego przez przeciętny aparat...

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA