REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samsung Galaxy Note 4 droższy niż polska średnia krajowa? Kto sobie na niego pozwoli?

Choć Samsung Galaxy Note 4 został zapowiedziany zaledwie dwa dni temu, to już zdążyliśmy poznać jego cenę. Jedno trzeba przyznać - nie należy ona do niskich i możliwe, że w naszym kraju przekroczy nawet 3000 zł.

05.09.2014
8:45
Samsung Galaxy Note 4 droższy niż polska średnia krajowa? Kto sobie na niego pozwoli?
REKLAMA
141 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Według portalu GSMArena najnowszy phablet koreańskiej firmy ma kosztować pomiędzy 795 a 799 euro. Biorąc pod uwagę aktualny kurs euro wychodzi na to, że nowy Note 4 powinien u nas kosztować około 3350 zł, co może przełożyć się na sugerowaną cenę równą 3299 lub 3399 zł. Mało prawdopodobne jest za to, że Samsung zdecyduje się nieco zejść z marży, by jego telefon kosztował 2999 zł, tak samo jak Samsung Galaxy Note 3. Koreańczycy zdają sobie sprawę z tego, że sprzęt mobilny jest nabywany przede wszystkim w abonamentach i mały ułamek klientów kupuje smartfony po cenach rynkowych.

REKLAMA

Samsung coraz bardziej traktuje swoje produkty jako premium i ma do tego pełne prawo. Jednak tym samym ustępuje pola innym firmom, takim jak Huawei, które niemal tak samo dobry sprzęt mogą oferować w cenie znacznie, o kilkadziesiąt procent niższej. Dla porównania - Huawei Ascend Mate 7 kosztuje 499 i 599 euro zależnie od wersji, co powinno przełożyć się na ceny wynoszące od 1999-2099 do 2499 zł.

Jeśli mimo tak wysokiej ceny chcecie nabyć Samsunga Galaxy Note 4, informujemy, że do sklepów powinien on trafić 10 października, za nieco ponad miesiąc.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA