REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung chce żebyś zabrał Androida do biura. Dlatego przykleił tablet do drukarki

Samsung na targach IFA 2014 zaprosił nas na konferencję, na którą z własnej woli najprawdopodobniej bym nigdy się nie wybrał. Popełniłbym duży błąd: w tym roku drukarki stają się „smart”.

04.09.2014
17:59
Samsung chce żebyś zabrał Androida do biura. Dlatego przykleił tablet do drukarki
REKLAMA
REKLAMA

Samsung od dłuższego czasu jest jednym z liderów innowacji, jeżeli chodzi o drukarki. Pierwsze drukarki wykorzystujące chmurę, pierwsze drukarki z NFC, pierwsze drukarki zapewniające bezproblemowe drukowanie materiałów z urządzeń z Androidem… Koreańczycy starają się jak mogą, by ułatwić życie użytkownikom i administratorom w firmach.

samsung drukarka 1

Jego najnowszym pomysłem, który zwrócił moją uwagę, jest linia drukarek Smart MultiXpress Na pierwszy rzut oka wyglądają, jakby ktoś do nich przykleił tablet Samsung Galaxy i… to skojarzenie wcale nie jest takie niewłaściwe. Te drukarki bowiem zostały wyposażone w system Android i dwurdzeniowe, gigahercowe procesory. A na deser: 10,1-calowy wyświetlacz dotykowy.

Po co mi Android w drukarce?

No właśnie, to jest dobre pytanie. Liczy się przecież przede wszystkim jakość wydruków, oszczędność jeżeli chodzi o zużywanie materiałów eksploatacyjnych i cena. Tu jednak liderzy na rynku nie mają się jak wyróżnić. Wszyscy bowiem oferują podobny, bardzo wysoki poziom. Android jednak otwiera zupełnie nowe możliwości.

samsung drukarka 2

Wyobraźcie sobie drukarkę w firmie. Każdy ma na niej swoje konto, na które może się zalogować zarówno za pomocą NFC, jak i wpisując swój login i hasło. Na takowej drukarce są zainstalowane androidowe aplikacje. Pracowałeś na czymś w Evernote i OneNote? Na twojej drukarce efekty twojej pracy już czekają, przygotowane do druku. Potrzebujesz wydrukować jakąś witrynę internetową? Żaden problem, wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową.

A co z samymi wydrukami?

Rewolucji nie ma, ale to nie oznacza, że absolutnie nic się nie zmieniło. Drukarki te drukują materiały w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi przy użyciu silnika renderującego ReCP. Przede wszystkim, co dużo ciekawsze, zwiększyła się oszczędność samych urządzeń. Typowy toner w drukarkach Smart MultiXpress wystarczy na 35 tys. wydruków, a bęben na 200 tys. wydruków.

samsung drukarka 3

Czy owe drukarki staną się hitem? Samsung jest o tym święcie przekonany, gdyż, jak twierdzi, zapewnienie prostego, dotykowego interfejsu Androida (sic!) i jego bogatego ekosystemu aplikacji to coś, czego jego partnerzy się domagali już od dłuższego czasu.

Ceny tych urządzeń nie są jeszcze znane. Tak jak data ich polskiej premiery.

REKLAMA

--

Grafika główna pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA