REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sprawdzamy porównywarkę ofert operatorów na Telepolis.pl

Wszyscy wiedzą, jak trudno jest się odnaleźć na stronach internetowych polskich operatorów. Ogrom ofert i ich możliwości konfiguracji potrafią skutecznie zniechęcić klientów do podpisania umowy. Do tego dochodzi wiele gwiazdek, którymi maskowane są niedoskonałości przedstawianych abonamentów. Telepolis.pl wprowadził porównywarkę ofert wszystkich operatorów, która ma ułatwić podjęcie dobrej decyzji przy wyborze usługodawcy.

29.09.2014
7:59
Sprawdzamy porównywarkę ofert operatorów na Telepolis.pl
REKLAMA
REKLAMA

Sprawdziliśmy to rozwiązanie

Po otworzeniu porównywarki mamy dostęp do kilku opcji, które pozwalają na przefiltrowanie stosu ofert. Na początek wybieramy, czy interesuje nas oferta dla nowych klientów, czy dla przenoszących numer. Przydałaby się również opcja dla przedłużających umowę.

Telepolis.pl porównywarka ofert

Następnie decydujemy, czy chcemy umowę z telefonem, czy bez telefonu.

Gdy zaznaczymy wybór telefonu, wyświetli się nowe okno z modelami uporządkowanymi według producentów. Dzięki temu można sprawdzić, który operator ma w ofercie interesujący nas model telefonu bez potrzeby wertowania stron każdej sieci z osobna.

porównywarka Telepolis

Kolejnym krokiem jest określenie typu kontraktu

Do wyboru jest umowa, mix oraz karta. Obok, w dodatkowym checkboksie można z góry zaznaczyć, że w zestawieniu mają być uwzględnione jedynie oferty no-limit. Sęk w tym, że zaznaczenie tego okienka skutkuje wyświetleniem wszystkich ofert, w których przynajmniej jeden parametr (minuty, SMS-y, Internet) jest nielimitowany. Wyświetlane są więc promocje, w których nielimitowane są jedynie rozmowy wewnątrz danej sieci. Chyba nie do końca o to chodziło.

Ostatnim elementem podstawowych kryteriów jest cena. Zaznaczamy, ile maksymalnie jesteśmy w stanie miesięcznie zapłacić za abonament i wybieramy “Pokaż oferty dla mnie”.

porównanie ofert Telepolis

Wyniki wyświetlane są w formie listy i mogą zostać posortowane według długości umowy, liczby minut, internetu i SMS-ów, oraz wysokości ceny. Zabrakło możliwości sortowania według ceny telefonu. W każdej z ofert wyświetlają się podstawowe parametry, a po wybraniu widoku szczegółowego dowiadujemy się praktycznie wszystkiego, co należy sprawdzić przed podpisaniem umowy.

Dodałbym w tym miejscu link do regulaminu oferty. Gdy zdecydujemy się na wybór jednej z opcji, wystarczy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, a w niedługim czasie skontaktuje się z nami konsultant, z którym możemy podpisać umowę.

Jak informuje Witold Tomaszewski, redaktor naczelny Telepolis.pl, w najbliższym czasie pojawią się oferty przygotowane specjalnie dla czytelników portalu, które nie będą dostępne w żadnym innym miejscu, nawet na oficjalnych stronach operatorów. Porównywarka ma być również cennym źródłem informacji, na podstawie których możliwe będzie tworzenie analiz polskiego rynku telekomunikacyjnego.

porównywarka

Porównywarka już na starcie jest cennym źródłem informacji o dostępnych ofertach operatorów

Z aktualnymi możliwościami może znacznie ułatwić podjęcie słusznej decyzji. Oczywiście produkt ten nie jest jeszcze kompletny i na miejscu Telepolis.pl dodałbym kilka innych opcji. Między innymi zestawienie ofert w formie tabeli (tak jak przy porównaniu telefonów), sortowanie wg ceny telefonu, dodanie do zestawienia abonamenów dla firm, czy też możliwość określenia w pierwszej kolejności parametrów oferty (minuty, SMS-y, gigabajty internetu).

Z wypowiedzi Tomaszewskiego wynika, że większość z wypisanych wyżej udoskonaleń zostanie wkrótce wprowadzona. W końcu lepiej jest udostępnić narzędzie jeszcze nie do końca gotowe i wprowadzać kolejne innowacje wraz z sugestiami użytkowników niż stworzyć produkt przeładowany możliwościami, które sprawiłyby, że porównywarka byłaby równie “przyjemna” w obsłudze jak obecne strony polskich operatorów.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA