REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

W końcu doczekaliśmy się taniego Internetu w ofertach Play MIX

Rzecznik prasowy sieci Play, Marcin Gruszka, poinformował dziś o podwojeniu wielkości pakietów internetowych w ofertach MIX. W końcu ceny paczek transmisji danych stały się atrakcyjne, a uzyskać można nawet do 4 GB w jednym miesiącu.

02.09.2014
19:42
W końcu doczekaliśmy się taniego Internetu w ofertach Play MIX
REKLAMA
REKLAMA

Dotychczas dostępne pakiety były niezbyt korzystne cenowo. Przykładowo, za pakiet 1 GB należało miesięcznie płacić 15 zł, a za 2 GB co miesiąc pobierano z konta 20 zł.

Od dziś klienci podpisujący nową umowę w MIX mają do wyboru następujące pakiety internetowe:

MIX PLAY

Pakiety internetowe stały się bardziej korzystne cenowo. Pytanie tylko, czy oferta MIX w końcu zaczęła się opłacać?

MIX kontra Abonament

Dla sprawdzenia, czy oferta MIX w końcu jest warta uwagi porównałem MIX Elastyczny z zobowiązaniem za 100 zł oraz Formułę Europa Unlimited za 95,98 zł miesięcznie. Oferty różni wysokość pakietu internetowego. W MIX do dyspozycji są 4 GB, a w Formule 3 GB miesięcznie. Dodatkowo, w ofercie MIX Elastyczny 100 zł należy po 12 miesiącach określić, czy kolejne 12 doładowań wykonane będzie kwotą 200 zł, czy wydłużony zostanie czas kontraktu i przez dodatkowe 24 miesiące konto zasilane będzie kwotą 100 zł. W każdej z tych ofert połączenia i SMS-y do wszystkich sieci są nielimitowane, a w Formule Europa dodatkowo do dyspozycji jest 1000 minut na połączenia przychodzące w UE.

Dla celów porównania wybrałem telefon HTC One M8. W ofercie MIX wybrałem opcję doładowań 100 zł przez 12 miesięcy, a przez kolejne 12 miesięcy 200 zł. Większość ludzi chce zmieniać telefon minimum co dwa lata. Sprawdźmy, która z opcji jest bardziej korzystna.

MIX VS ABONAMENT PLAY

Z powyższego zestawienia jasno wynika, że oferta MIX nie jest na tyle atrakcyjna, żeby przekonać klientów do porzucenia abonamentu.

Formuła Europa Unlimited, przy lepszych warunkach oferty, jest tańsza o 996,48 zł w ciągu dwóch lat. Jest to kolosalna różnica, a argument, że MIX jest ofertą bez zobowiązań, zupełnie do mnie nie trafia. Decydując się na ofertę MIX również podpisujemy umowę w ramach której zobowiązujemy się do regularnego doładowywania konta kwotą kontraktową i jeżeli nie będziemy doładowywać konta, możemy liczyć się z wystawieniem kary umownej.

REKLAMA

--

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA