REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Gdybym czytał Onet, to czytałbym go tak

Aplikacja Onet News doczekała się sporego odświeżenia. Wersja 2.0 trafiła dzisiaj do Google Play - pobrałem ją, przeklikałem się i... No cóż, mogę polecić.

12.09.2014
22:09
Gdybym czytał Onet, to czytałbym go tak
REKLAMA
REKLAMA

Od dłuższego czasu nie zaglądam na strony główne dużych polskich portali. Wybrałem specjalistyczne serwisy, gdyż wchodząc na nie, mam pewną gwarancję jakości treści, które przeczytam. Wchodząc na główną Onetu czy Wirtualnej Polski jestem atakowany przez cycki Natalii Siwiec, informacje o porno taśmach osób, o których istnieniu nie miałem pojęciach i tematy polityczne, pisane na jedno kopyto.

Dlatego też miałem dylemat, czy powonieniem brać się za ocenę nowej aplikacji Onetu. Ale sprawdziłem i stwierdziłem, że nie mogę o niej nie napisać.

Przy pierwszym uruchomieniu nowej wersji Onet News możemy wyrazić zgodę na wyświetlanie przez aplikację powiadomień. Trick znany m.in. z Gazety i innych aplikacji mobilnych Agory, pozwala wydawcy skierować naszą uwagę na ważny, jego zdaniem temat. Na wszelki wypadek odmówiłem, gdyż cenię sobie porządek w telefonie, a o ważnych rzeczach dowiaduję się zwykle z Twittera lub RSS-ów. Jednak dla kogoś, kto nie używa podobnych serwisów, taka funkcja może być całkiem przydatna.

Interfejs aplikacji został bardzo dobrze przemyślany. Poruszamy się intuicyjnie, przewijając treści w pionie. Gest w bok przeniesie nas do kolejnej kolumny, które ułożono w następującym porządku: magazyn, wiadomości, sport, biznes, Warszawa (miasto można zmienić), życie gwiazd (nie można tego usunąć), technologie gry, film, tv, muzyka, książki,styl życia, motoryzacja, popularne, Allegro.

W ustawieniach aplikacji możemy zmienić kolejność kategorii, nie da się ich jednak usunąć. Szkoda, gdyż dla wielu osób część materiałów będzie niepotrzebna, a aplikacja będzie zaciągała treści i zdjęcia z Internetu.

Po wejściu do wybranego wpisu możemy łatwo przeskoczyć do kolejnego. Wystarczy gest w bok.

Nad każdym wpisem znajduje się dymek z liczbą komentarzy. Jedno kliknięcie dzieli nas od dołączenia do dyskusji. Obok umieszczono przycisk pozwalający na łatwe podzielenie się treściami.

Włączyłem ten nowy Onet dla Androidza i przewijam:

w dół
w dół
klikam
w dół
w bok
w bok
w bok
wracam do głównej
klikam
w dół
w bok
w bok
w dół
w drugi bok
klikam

Tak, to wciąga.

Interfejs aplikacji jest przyjemny dla oka. Nie atakują denerwujące reklamy, galerie działają szybko i poprawnie. I przyznam, że wsiąknąłem z nowym Onetem News na kilkanaście minut.

Serwis działa bez zarzutu, dostęp do treści jest natychmiastowy. I co ważne możemy dodawać teksty do przeczytania w trybie offline. Wystarczy wybrać tryb offline, zaznaczyć czy chcemy zapisać sam tekst, czy również obrazki, wybrać kategorie tematyczne i już. Zapisane. Bardzo dobra opcja, dla osób, które mają małe pakiety internetowe i korzystają ze smartfonów głównie w zasięgu sieci WiFi. Funkcję tę docenią też osoby, które często podróżują.

Po lewej stronie znajduje się menu, które przeniesie nas do innych serwisów Onetu, jak pogoda, repertuar kin, tv itp. Zaś opcjach czytania ustawimy rozmiar czcionki lub przełączymy się w tryb nocny.

REKLAMA

Choć z Onet News 2.0 korzystać na co dzień nie będę, to aplikację tę polecić mogę wszystkim czytelnikom Onetu. To zdecydowanie najwygodniejszy sposób przeglądania tego serwisu. Bez inwazyjnych reklam, z łatwym przełączaniem między działami tematycznymi oraz z możliwością zapisu treści do trybu offline.

I co najważniejsze aplikacja wciąga i chce się z niej korzystać, dłużej niż tylko na czas sprawdzenia ostatnich wiadomości.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA