REKLAMA

Sklep Google Play znowu się zmienia. Tak będzie wyglądać w wersji 5.0

Serwis Android Police dotarł do wczesnej wersji Sklepu Google Play 5.0. Na zrzutach ekranu widać, że Google zamierza dość mocno odmienić wygląd marketu, oczywiście zgodnie z regułami flat design i Material Design. Sami zobaczcie.

17.09.2014 08.22
Sklep Google Play znowu się zmienia. Tak będzie wyglądać w wersji 5.0
REKLAMA
REKLAMA

Na początku chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że zrzuty ekranu zrobione przez redaktorów Android Police pochodzą z wczesnej wersji Sklepu Google Play, nad którą najprawdopodobniej cały czas trwają pracę. Oznacza to, że może to być zaledwie propozycja tego, jak market będzie wyglądać i niekoniecznie jest to jego finalna forma. Zrzuty ekranu mogą jednak dawać pewien poogląda na to, jak Sklep Google Play może się zmienić.

Poprzednia zmiana w Sklepie dotyczyła przede wszystkim list wyszukiwania oraz okna konkretnego produktu – gry, aplikacji, książki, czy też filmu. Wszystko stało się nieco większe, bardziej przejrzyste, a na dodatek Google wprowadził imponujące animacje z Material Design. Jednak wiele elementów pozostawiono nietkniętymi lub zmiany w nich były naprawdę minimalne.

To, co przede wszystkim się zmieni w nowej wersji, to wygląd odnośników do poszczególnych kategorii, takich jak właśnie gry, filmy, książki itd. Z przycisków znikną cienie po prawej stronie i kolor będzie całkowicie jednolity, a przy okazji bardziej wyraźny, już nie tak pastelowy.

1-sklep-google-play-50

Po drugie, po przejściu do każdej z kategorii, rozszerzona zostanie górna belka, która nie będzie już obejmować tylko danej nazwy, ale też listę podkategorii. Na zrzutach ekranu można dostrzec także inne czcionki.

Kolejna zmiana dotyczy playlist w Google Muzyka. Będzie dużo ładniej, ponieważ nad danym albumem zobaczymy także zdjęcia muzyków, a opis zamiast w szarej ramce zostanie umieszczony w kolorowej. Niestety w związku z tym na ekranie smartfona lub tabletu zmieści się mniejsza liczba piosenek.

Jednak chyba najważniejszą zmianą ma być możliwość przywracania zestawu aplikacji z konkretnego urządzenia. Na przykład mamy tablet i smartfona, na których mamy różne aplikacje i gry. Kupujemy nowe urządzenie i w momencie zalogowania się na konto będziemy mieli możliwość wybrania, z którego urządzenia Google ma odzyskać aplikacje – z telefonu czy tabletu. Może to być bardzo przydatna funkcja dla osób, które korzystają z kilku sprzętów z Androidem.

Zmiany w Sklepie Google Play nie są duże, ale na pewno market będzie wyglądał ładniej niż dotychczas. Wyraźnie widać, że Google przygotowuje wszystkie swoje aplikacje do premiery Androida L z Material Design. To dobrze, bo mamy pewność, że przynajmniej w części programów interfejs będzie spójny z samym systemem.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne: Twin Design / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA