REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

X-Kom robi promocję tam, gdzie jej tak naprawdę nie ma

Trafiłem dzisiaj na aukcję Allegro firmy X-Kom, na której sprzedawany jest tablet Nokia Lumia 2520 z modułem LTE. Cena? Tylko 1699 zł i to po przecenie z 2999 zł. Pomyślałem, że to naprawdę dobra promocja. Jednak szybko sprawdziłem, ile urządzenie kosztuje w innych sklepach oraz samym X-Kom i okazuje się, że sprzedawca zastosował mały trik marketingowy.

17.09.2014
12:48
X-Kom robi promocję tam, gdzie jej tak naprawdę nie ma
REKLAMA
REKLAMA

„Oszczędź 1300 zł z tabletem Nokia i zgarnij klawiaturę oraz darmową wysyłkę” – takimi słowami reklamuje swoją aukcję X-Kom. Dla mnie jest to wyraźne zaznaczenie, że 1699 zł płacimy za sam tablet, a klawiaturę dostajemy do tego gratis, razem z darmową wysyłką. Tak przynajmniej sugeruje słowo „zgarnij”.

Sprawdziłem inne sklepy i aukcje na Allegro i cena 1699 zł mieściła się mniej więcej po środku stawki, a nawet w dolnej grupie. Można było znaleźć nieco tańsze, jak i sporo droższe egzemplarze, nawet w cenie powyżej 3000 zł, więc jest dość atrakcyjną kwotą. Z ciekawości wszedłem jednak na stronę sklepu X-Kom. Bez problemu znalazłem tablet. Wersja bez klawiatury – 1599 zł. Model z klawiaturą – 1699 zł. Oczywiście nie ma żadnej wzmianki o tym, że jest to cena promocyjna. Nigdzie nie ma krzykliwych banerów i informacji, że wcześniej tablet kosztował aż 2999 zł.

Nokia Lumia 2520, 6
REKLAMA

I teraz tak. Po pierwsze, aukcja sugeruje, że klawiaturę dostajemy w gratisie. W rzeczywistości cena 1699 zł jest dokładnie taka sama, jak za wersję z klawiaturą w samym sklepie, więc żaden to gratis. Po drugie, nie sądzę, żeby tablet kosztował w ostatnich dniach aż 2999 zł. No dobra, kosztował, ale zaraz po polskiej premierze, w kwietniu 2014 roku, czyli prawie pół roku temu, co zresztą można dokładnie sprawdzić. Oczywiste jest, że od tamtego czasu musiał potanieć, chociażby ze względu na Windowsa RT, który niespecjalnie przyjął się na rynku.

Także nie dajcie nabrać się na to, że cena 1699 zł jest megapromocyjna i tablet został przeceniony aż z 2999 zł. Owszem, cena cały czas jest atrakcyjna, ale to tylko marketingowy zabieg X-Komu i dokładnie w takiej samej cenie dostaniecie urządzenie w zwykłym sklepie internetowym. A jeśli naprawdę zależy wam na cenie, a chcielibyście kupić Nokię Lumię 2520, to na Allegro znajdziecie aukcje z ceną nawet 1399 zł bez klawiatury. Także sprawdzajcie zawsze, co kryje się za daną promocją.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA