REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Wybieramy najlepszy abonament dla firm w cenie 100 zł netto

Klienci biznesowi często mogą liczyć na lepsze warunki niż klienci indywidualni. Ostatnio nową ofertę dla biznesu zaprezentował Plus. Postanowiliśmy porównać taryfy Orange'a, Plusa, T-Mobile'a i Playa w okolicach 100 zł netto i sprawdzić, która z ofert jest najkorzystniejsza.

13.09.2014
18:14
Wybieramy najlepszy abonament dla firm w cenie 100 zł netto
REKLAMA
REKLAMA

W takich porównaniach najlepiej sprawdzają się tabelki, w których można bezpośrednio zweryfikować kluczowe elementy każdej oferty. W ramach zestawienia wzięliśmy pod lupę oferty z telefonem na 24 miesiące, które podpisać mogą nowi klienci wraz z nowym numerem. Osoby przenoszące numer lub przedłużające umowę mogą liczyć na dodatkowe rabaty.

Spójrzmy więc, która sieć oferuje najlepsze warunki dla klientów biznesowych:

porównanie ofert dla firm

Oferty są bardzo zbliżone do siebie. Widać, że sieć Plus już teraz nie odstaje od swoich konkurentów możliwościami proponowanymi nowym klientom biznesowym.

W momencie, gdy u każdego operatora można mieć nielimitowane rozmowy i SMS-y w kraju, walka o klienta toczy się na poziomie usług dodatkowych, a także połączeń międzynarodowych i roamingowych. Obiektywnie najlepsze warunki dostępne są w Playu, jednak ten abonament jest minimalnie droższy od pozostałych. Decyzja o wyborze jednego z powyższych operatorów powinna zatem zapaść na podstawie oferowanych usług dodatkowych, czy też dostępności i ceny telefonu, który nas interesuje. Przykładowo, w ofercie Plusa za aktywację zapłacimy tylko 1 zł, a sieć T-Mobile jako jedyna w powyższym zestawieniu do abonamentu dorzuca pakiet SMS-ów w roamingu UE (200 SMS-ów).

Należy pamiętać, że w przypadku umowy na firmę zawsze możemy liczyć na dodatkową negocjację ceny lub bonusowe pakiety, gdy skontaktujemy się z tzw. doradcą biznesowym.

Wówczas oferta może znacznie różnić się od tej dostępnej na stronie internetowej operatora. Coraz większą popularność wśród małych i średnich przedsiębiorstw zyskują również oferty łączone, w których otrzymać można kilka numerów w ramach jednej umowy.

REKLAMA

Powyższe oferty kierowane są do małych i średnich firm. Dla tych największych dostępne są inne warunki, których na próżno szukać na stronie internetowej operatorów.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA