REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Lenovo Tab S8 – ciekawy tablet za śmieszne pieniądze

Już jutro na targach IFA 2014 w Berlinie Lenovo ma oficjalnie zaprezentować nowy tablet. Tab S8 – bo taką ma nosić nazwę – na papierze wydaje się być urządzeniem niezwykle ciekawym, a przy tym wszystkim ma być śmiesznie tani.

03.09.2014
7:57
Lenovo Tab S8 – ciekawy tablet za śmieszne pieniądze
REKLAMA
REKLAMA

Lenovo Tab S8 ma być wyposażony w 8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. We wnętrzu producent umieścił wydajny, 64-bitowy procesor Intel Atom Z3745, oparty na architekturze Bay Trail. Pozostała specyfikacja to między innymi: 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci masowej bez możliwości użycia karty microSD oraz opcjonalnie moduł LTE. Nie zabraknie także standardowych sposobów łączności, czyli WiFi, Bluetooth itp.

tablet-lenovo-tab-s-2

Ciekawe jest zastosowanie procesora 64-bitowego, ponieważ Tab S8 ma działać na Androidzie w wersji 4.4 KitKat, która nie obsługuje architektury 64-bitowej. Jednak tablet bardzo szybko ma otrzymać aktualizację do Androida L, który będzie sobie już z tym radził. Firma Intel twierdzi, że wykorzystanie 64 bitów w zielonym robocie daje spore przyspieszenie w aplikacjach. Jak będzie? Sami wkrótce się przekonamy.

Słabym punktem Lenovo Tab S8 może być bateria, która ma mieć pojemność zaledwie 4290 mAh, co ma pozwalać maksymalnie na 7 godzin pracy. Nie jest to zły wynik, ale po prezentacji Yoga Tablet, który ma wytrzymywać aż 18 godzin bez ładowania można było spodziewać się czegoś lepszego.

REKLAMA
tablet-lenovo-tab-s-3

No i teraz najważniejsze, czyli cena. Nowy tablet Lenovo ma kosztować zaledwie 199 dol. Po przeliczeniu na złotówki dałoby nam to niecałe 650 zł. Po dodaniu podatków i wszystkich opłat można się spodziewać, że Tab S8 – o ile trafi do Polski – będzie kosztował w granicach 800-900 zł. To wciąż świetna cena, jak za sprzęt, do którego można dokupić klawiaturę bezprzewodową i najprawdopodobniej przez złącze HDMI podłączyć do monitora.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA