REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

iWallet z iPieniędzmi. Płatności od Apple już blisko dzięki współpracy z Visa i Mastercard

Apple może stać się największą platformą sprzedażową na świecie. O iWallet wspomina się od dawna, ale tuż przed premierą iPhone'a (iPhone'ów) 6 plotki zaczynają się krystalizować. Dzięki współpracy z Mastercard, Visą i AMEX Apple ma dokonać tego, czego Google nie potrafił.

02.09.2014
15:41
iWallet z iPieniędzmi. Płatności od Apple już blisko dzięki współpracy z Visa i Mastercard
REKLAMA

Jeszcze w tym roku liczba kont założonych w iTunes ma przekroczyć miliard. W tej chwili jest to ponad 800 milionów kont, a większość z nich ma podpiętą kartę debetową lub kredytową. Te imponujące liczby sprawiają, że App Store z kwartału na kwartał generuje coraz większe przychody. Teraz czas na przeniesienie tych płatności do zwykłych sklepów.

REKLAMA

Mobilne płatności od dłuższego czasu są jednym z najważniejszych tematów technologicznych. Na obecną chwilę są jednak obarczone dużą fragmentaryzacją. Mastercard, Visa, AMEX, a nawet poszczególne banki, operatorzy i producenci smartfonów posiadają różne standardy. Pojawiają się też nowe podmioty, jak na przykład SkyCash w Polsce, które chcą zagarnąć kawałek tortu dla siebie.

Jednym z ważnych graczy jest Google ze swoim Google Wallet

jednak jest ograniczony terytorialnie i funkcjonalnie, przez co nie zdobył większej popularności. Zresztą wciąż wielu użytkowników Androida opiera się przed podaniem swojej karty płatniczej do usług Google Play.

Użytkownicy iOS są do tego bardziej skłonni i to oni mogą stać za początkiem nowej ery mobilnych płatności wykorzystując do tego konta iTunes z podpiętymi kartami, Touch ID, czyli czytnik linii papilarnych, beacony, czyli nadajniki Bluetooth Low Energy rozmieszczone w sklepach, a także NFC. Przed tą ostatnią technologią Apple długo się wzbraniało, ale wszystko wskazuje na to, że nowe iPhone'y będą wyposażone w odpowiedni chip obsługujący NFC.

Niedawne plotki o obecności NFC sugerowały, że Apple wraz z iPhone 6 wejdzie w mobilne płatności. Potwierdzeniem tego są doniesienia Bloomberga odnośnie partnerstwa pomiędzy Apple, a Visą, MasterCard oraz American Express. Trzej najwięksi operatorzy kart płatniczych będą współpracować z Apple, a to oznacza powstanie nowej mobilnej platformy płatniczej bazującej na najpopularniejszych rozwiązaniach znanych nam do tej pory.

Po raz kolejny może być tak, że Apple nie będzie pierwszą firmą, która wprowadziła jakieś rozwiązanie. Zapewne skopiuje przy tym kilka pomysłów od konkurencji. Jednak ponownie może być tak, że płatności Apple mogą szybko stać się najpopularniejszym sposobem dokonywania transakcji.

Pamiętajmy - wkrótce miliard ludzi może porzucić gotówkę i karty płatnicze na rzecz iPhone'ów.

Potencjał Apple'a w tej kwestii jest olbrzymi. Wielu już próbowało dokonać mobilnej rewolucji w płatnościach, nikomu się nie udało. Teraz czas na próbę Apple.

REKLAMA

--

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstck.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA