REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

iPhone 6 Plus - pierwsze wrażenia Spider’s Web

Łatwo nie było. Konkurencja do zdobycia nowych iPhone’ów w Apple Store Drezno gigantyczna, szczególnie w przypadku iPhone’a 6 Plus. Wszystkie phablety od Apple na stanie zarezerwowane były dla tych, którym udało je się zamówić w pre-orderach. Nikt, kto stał po niego całą noc go nie kupił…

19.09.2014
11:59
iPhone 6 Plus – pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA
340 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Mam dylemat

Gdy jechałem po nowe iPhone’y byłem przekonany, że jadę po iPhone’a 6. Na zdjęciach i w omówieniach innych dziennikarzy/blogerów iPhone 6 Plus wydawał mi się za duży. Jestem aktualnie użytkownikiem Samsunga Galaxy Note 3, który jest moim drugim smartfonem w użyciu i nie wyobrażam sobie, by mógł być tym głównym.

Tymczasem gdy zobaczyłem iPhone’a 6 Plus, gdy wziąłem go do ręki, to sam nie wiem. Wcale nie wydaje mi się bowiem przesadnie wielki, trudny do obsługi, czy do trzymania w ręce.

Nieco inne wątpliwości się u mnie pojawiają - iPhone 6 Plus jest tak cienki, a przy tym tak wysoki, że można odnieść wrażenie, że jest delikatny, że może się łatwo złamać. To oczywiście złudne wrażenie, bo zarówno jakość materiałów wykończeniowych, jak i ogólny sposób designu urządzenia nie pozostawiają wątpliwości, że obcujemy z urządzeniem klasy premium.

iPhone-6-SpidersWeb-21

Teraz mam dylemat: czy iPhone 6, jak planowałem, czy jednak iPhone 6 Plus.

Znacznie lepiej niż na zdjęciach

Jedno uderza mnie w sposób zaskakujący: zarówno iPhone 6, jak i iPhone 6 Plus znacznie lepiej wyglądają w rzeczywistości, niż na zdjęciach. To się tyczy głównie wyglądu tyłu urządzenia oraz łączenia tafli szkła z obudową.

Na zdjęciach tył wygląda tandetnie, wyjątkowo ‚nie-apple’owo’, a gumowa ramka ochraniająca anteny wygląda tanio. Tymczasem na żywo robi to wszystko znacznie lepsze wrażenie, zarówno materiały wykończeniowe tyłu, jak i gumka. Ta ostatnia ma bardzo ważną funkcję - stabilizuje urządzenie w dłoni. Gumka jest szorstka, matowa, antypoślizgowa, co pomaga utrzymać śliską obudowę w dłoni.

iPhone-6-SpidersWeb-91

iPhone 6 Plus przypomina bardzo iPada mini - konstrukcją urządzenia, odczuciem przy braniu do ręki, nawet nieco rozmiarami. Nie wiem, czy to do końca dobrze przemyślana decyzja Apple. Potrafię sobie bowiem wyobrazić osoby, które rezygnują z iPada mini na korzyść iPhone’a 6 Plua.

Wystające oczko aparatu

Jedną z największych obaw konstrukcji iPhone’a 6 Plus było wystające oczko aparatu foto, którym Apple nie chwalił się zbytnio na oficjalnych renderach (łagodnie mówiąc). Tymczasem nie przeszkadza to zbytnio przy używaniu. Trzymając urządzenie w dłoni, lub w kieszeni marynarki (do spodni mi się nie mieści) w ogóle nie czuć wystającego elementu. Czuć go jednak nieco, gdy położy się smartfon na płaskiej powierzchni. Wtedy przy poruszaniu nim dziwnie się przechyla na boki.

iPhone-6-SpidersWeb-61
iPhone-6-SpidersWeb-71

No cóż, coś za coś - lepsze parametry i osiągi kamery kosztem wygody. Potrafię to zaakceptować.

Duży, ale czy za duży

iPhone 6 Plus jest ogromny. Monstrualnie duży. Jest pewne, że będzie się wiele dyskutować o jego rozmiarze. Jedno jest dla mnie pewne - nie jest to urządzenie dla wszystkich ze względu na rozmiar. Większość normalnych klientów wybierze zapewne iPhone’a 6, który przy Plusie wygląda wręcz na malutki smartfon (zachęcam do przejrzenia naszej galerii porównującej trzy modele iPhone’a: 6, 6 Plus oraz 5S).

Ja jednak jestem pozytywnie rozczarowany tym rozmiarem, szczególnie po tym, jak wziąłem go do ręki i aktywowałem ekran. Nie miałem odczucia, że nagle stał się on dla mnie za duży. Bardziej dominowało we mnie uczucie, że tak wielkiego ekranu z iOS wcześniej nie widziałem. Takie widoki były wcześniej tylko w Androidzie oraz Windows Phonie.

iPhone-6-iPhone-6-Plus-iPhone-5s-3

Już wiem jednak, że iPhone’a 6 Plus będzie się inaczej użytkowało niż wszystkie dotychczasowe iPhone’y - tu podstawowym trybem pracy będą dwie dłonie. Oczywiście do obsługi jedną ręką Apple przygotował tryb zmniejszonego UI ekranu, ale odnoszę wrażenie, że to takie rezerwowe, dodatkowe menu, które nie będzie przesadnie często używane.

Wszystkim, którym wydawało się, że iPhone 6 Plus jest dla nich zdecydowanie za duży polecam sprawdzić naocznie, czy rzeczywiście tak jest, oczywiście wtedy, gdy będzie on dostępny w Polsce (wszystko wskazuje na to, że będzie to końcówka października). Ja zmieniłem zdanie. Myślę, że wielu z Was również może.

To tyle. Więcej o iPhonie 6 Plus przeczytacie już wkrótce na Spider’s Web, także w licznych porównaniach do pozostałych iPhone’ów na rynku.

Sprawdź też:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA