REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sześciu największych konkurentów, z którymi zmierzy się iPhone 6

Już dziś, już za parę chwil poznamy nowy obiekt westchnień rynku konsumenckiego i nienawiści ze strony innych niż Apple producentów elektroniki użytkowej. To jednak nie jedyna wielka premiera smartfonowa przewidziana na tę jesień. Co planuje konkurencja?

09.09.2014
18:19
Sześciu największych konkurentów, z którymi zmierzy się iPhone 6
REKLAMA
REKLAMA

Już za kilka godzin dowiemy się prawie wszystkiego na temat następcy (a może następców?) iPhone’a 5S. Najbardziej zagorzali fani Nadgryzionego Jabłka zapewne już teraz doskonale wiedzą, że konkurencja może zwijać manatki. Jednak te inne firmy uparcie nie chcą słuchać i prezentują nowe smartfony, które trafią do sprzedaży w podobnym okresie, co iPhone 6. Oto sześć najciekawszych alternatyw dla iPhone’a…. sześć.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 a

To najnowszy sztandarowy smartfon największego konkurenta Apple’a i, trzeba przyznać, jeżeli chodzi o specyfikację, to jest nie do pobicia. Jego wyświetlacz pracuje w rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli). Na tym wyświetlaczu będziemy mogli oglądać zdjęcia wykonane za pomocą aparatu w Note 4, który rejestruje obraz z dokładnością 16 megapikseli z systemem optycznej stabilizacji obrazu. Całość uzupełnia 3,7-megapikselowa kamera do „selfików”. Galaxy Note 4 może też nam posłużyć jako… hełm do wirtualnej rzeczywistości (pod warunkiem dokupienia urządzenia o nazwie Gear VR).

HTC One M8 for Windows

htc one windows

Tym razem to nie Microsoft, a HTC bryluje tej jesieni, jeżeli chodzi o „sztandarowca” z Windows Phone. A jest to kawał zacnego smartfonu. Zatopiony w jednolitej, metalowej obudowie jest alternatywą wobec zaprezentowanego wcześniej One M8 z Androidem. Tu jednak mamy konkurencję dla Siri w postaci Cortany, bardzo dobrą specyfikację sprzętową i unikalny, elegancki interfejs, jaki zapewnia Windows Phone 8.1.

Sony Xperia Z3

xperia-z3

Xperia Z3, podobnie jak poprzednie „Zetki”, wyróżnia się eleganckim i ciekawym wzornictwem oraz wieloma unikalnymi funkcjami opracowanymi przez firmę Sony. Jego największą przewagą wydaje się jednak wodo- i pyłoodporność (norma IP68). Nowe Xperie mogą też przypaść graczom do gustu z uwagi na ich integrację z konsolą PlayStation 4 dzięki aplikacji Remote Play. No i na deser bateria o pojemności 3100 mAh, która ma pozwolić na dwa dni pracy smartfonu bez konieczności podłączania go do ładowarki.

Motorola Moto X

moto-x

Należąca do Lenovo firma Motorola ma w zanadrzu bardzo ciekawy smartfon: Moto X drugiej generacji. Ma znacznie mocniejszą specyfikację od swojej poprzedniczki i wygląda znacznie bardziej elegancko. Amatorów lansu i szpanu ucieszą aluminiowe wykończenia i możliwość zakupienia wersji obitej prawdziwą skórą. Ceny mają być również bardzo atrakcyjne.

BlackBerry Passport

REKLAMA
passport_desk

To wielka nadzieja BlackBerry na powrót na rynek i, trzeba przyznać, są na to pewne szanse. Passport z pewnością będzie unikalnym smartfonem i zapowiada się, że również bardzo funkcjonalnym. Urządzenie będzie posiadać fizyczną klawiaturę, co ma być powodem do radości dla wielu osób zmęczonych ograniczeniami, jakie nakłada ekran dotykowy. Passport będzie miał unikalną, kwadratową formę i ekran pracujący w wysokiej rozdzielczości. Zarządzający nim system BlackBerry OS uważany jest za jeden z najlepiej zaprojektowanych systemów na rynku od strony technicznej, zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i pracę wielozadaniową.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA