REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Poznaliśmy nowe kamery GoPro! Czas na 4K i dotykowe ekrany

Od kilku dni nie cichną plotki na temat nowych kamer GoPro. Różne źródła prześcigały się w wymyślnych specyfikacjach, ale ten wyścig nareszcie dobiegł końca: GoPro zaprezentowało oficjalnie trzy nowe modele kamerek. Nowa generacja przyniesie długo wyczekiwany, pełnoprawny tryb 4K, a także dotykowy ekran, choć… nie w tym samym urządzeniu jednocześnie.

29.09.2014
14:56
Poznaliśmy nowe kamery GoPro! Czas na 4K i dotykowe ekrany
REKLAMA
REKLAMA

Najwyższy model będzie nosił nazwę GoPro Hero4 Black

GoPro Hero4 Black oferował nagrywanie w jakości 4K przy 30 kl/s, 2,7K przy 50 kl/s, lub 1080p przy 120 kl/s. Kamerka będzie też mogła robić zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli, a w tryb zdjęć seryjnych wykona aż 30 kl/s. Kamera będzie wyposażona w ultraszerokokątny obiektyw. Dostępne będą trzy kąty widzenia – ultra szeroki, średni i wąski. Będą one realizowane software’owo.

Hero4 Black 1
Hero4 Black 2

GoPro Hero4 Black będzie wyposażona jedynie w mały monochromatyczne ekranik z przodu urządzenia. W kamerce znajdziemy tryby manualne, zarówno podczas filmowania jak i fotografowania. Będziemy mogli zmienić czułość ISO, wprowadzić korektę ekspozycji, czy zmienić balans bieli. Nie zabrakło także łączności Wi-Fi i Bluetooth. A tak wygląda nagranie 4K z kamery GoPro Hero4 Black.

Drugą kamerką jest GoPro Hero4 Silver

W przypadku srebrnego modelu producent znacznie ograniczył rozdzielczość nagrywania – kamera nagra obraz w maksymalnej jakości 1080p przy 60 kl/s, lub 720p przy 120 kl/s. W zamian za to dostaniemy jednak dotykowy ekran LCD, który zajmie całą tylną ściankę urządzenia. Tryb zdjęć pozwoli na zapis 30 kl/s przy rozdzielczości 12 megapikseli. GoPro Hero4 Silver ma wbudowaną łączność Wi-Fi i Bluetooth.

hero4 silver 1
hero4 silver 2

Kamery GoPro Hero4 Black i Silver będą dostępne także w dwóch specjalnych edycjach: Surf oraz Music. Na razie nie wiemy nic więcej na ich temat, ale prawdopodobnie będą one się różnić obudowami i systemami mocowań. Standardowa obudowa podwodna zapewni bezpieczeństwo kamerek do 40 metrów pod wodą.

Ostatnie urządzenia to budżetowa kamerka nazwana po prostu GoPro Hero

Pozwoli ona na zapis wdeo w jakości 1080p 30 kl/s lub 720p 60 kl/s. Tryb zdjęciowy pozwoli na wykonanie 5 kl/s, a rozdzielczość zdjęć to tylko 5 megapikseli. Kamera GoPro Hero będzie miała zintegrowaną obudowę podwodną. Nie będzie można jej zdjąć, ale będzie można uchylić tylną klapkę, pod którą znajduje się slot kart Micro SD i port do ładowania kamery. Nie znajdziemy tu wymiennych baterii. Wbudowana bateria pozwoli na nagranie 2,5 godziny materiału wideo. GoPro Hero nie będzie wyposażona w łączności bezprzewodowe.

hero

Cena i dostępność

REKLAMA

Kamery zadebiutują już 5 października. GoPro Hero4 Black w Europie będzie kosztować 479,99 eur, a GoPro Hero4 Silver kupimy za 379,99 eur. Cena budżetowej kamera GoPro Hero to 124,99 eur.

Nowe kamerki prezentują się bardzo ciekawie, choć szkoda, że nie ma modelu, który miałby jednocześnie pełnoprawne nagrywanie w 4K i dotykowy ekran. Sporym zaskoczeniem jest także budżetowa kamera, która na pewno znajdzie wielu nabywców. To ciekawy ruch firmy. Na kanwie popularności kamerek GoPro powstało bardzo dużo tańszych odpowiedników, których jakość obudowy jak i nagrań pozostawia przeważnie wiele do życzenia. Tania kamerka od GoPro może zupełnie zmieść z rynku tańszą konkurencję.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA