REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Znamy polską cenę Galaxy Alpha - metalowego smartfona od Samsunga

Dokładnie 2699 zł przyjdzie nam zapłacić za pierwszy metalowy smartfon Samsunga z Androidem - Galaxy Alpha. Decydując się na zakup w przedsprzedaży dodatkowo otrzymamy zegarek Gear 2 Neo.

02.09.2014
8:57
Znamy polską cenę Galaxy Alpha – metalowego smartfona od Samsunga
REKLAMA
REKLAMA

Przedsprzedażowa promocja będzie ważna do 25 września, a pod koniec tego miesiąca smartfon trafi do normalnej sprzedaży. Oczywiście wtedy w zestawie zabraknie wartego około 800 zł zegarka.

Biorąc pod uwagę ceny Galaxy Alpha na innych rynkach, polska oferta prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii smartfon w przedsprzedaży kosztował około 500 funtów, czyli jakieś 2650 zł. W komplecie nie było jednak Gear 2 Neo.

alpha samsung

Czy jednak warto w ogóle wydawać tyle pieniędzy na ten model? Nasze początkowe wątpliwości, związane m.in. z parametrami charakterystycznymi dla urządzeń z półki średniej lub wyższej średniej, rozwiały rozmowy z kilkoma osobami i komentarze czytelników. Okazuje się, że nie każdy zaczyna wybór telefonu od porównania możliwości/podzespołów z ceną.

Galaxy Alpha ma dość konkretnie ustaloną grupę odbiorców - to osoby, którym wystarczy, że telefon działa, a poza tym prezentuje się dobrze. I chyba w ofercie Samsunga nie odnajdziemy zbyt wielu ładniejszych sprzętów z tej kategorii. Możemy mieć nawet problem przeszukując oferty innych producentów, ale w tym przypadku oczywiście każdy będzie kierował się swoim własnym gustem.

samsung galaxy alpha
REKLAMA

Miłośnicy jak najlepszych parametrów czy po prostu "rozsądnej wyceny" z pewnością Galaxy Alpha nie będą zainteresowani. Za 2700 zł trafiłby do nich bowiem smartfon z ekranem 4,7", ale rozdzielczością 1280x720, akumulatorem o pojemności zaledwie 1860 mAh oraz 2 GB RAM.

Kupując Galaxy Alpha, zamiast zasiadać do porównywania specyfikacji w tabelkach z innymi modelami, powinniśmy raczej upewnić się, że będzie pasował do naszego garnituru lub torebki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA