REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Takiego tabletu od Della raczej nikt się nie spodziewał: oto zaskakujący Venue 8 7000

Na Intel Developer Forum 2014 Michael Dell zaprezentował nowy tablet, który posiada coś, czego nie mają inne urządzenia. Dell Venue 8 7000 posiada kamerę RealSense od Intela, a poza tym jest bardzo oryginalnym i świetnie wykonanym tabletem z Androidem. Pytanie po co?

11.09.2014
15:38
Takiego tabletu od Della raczej nikt się nie spodziewał: oto zaskakujący Venue 8 7000
REKLAMA
REKLAMA

Venue 8 7000 pewnością nie jest najlepszym tabletem na rynku. Głośniki z jednej strony czy specyficzna budowa - cienkie ramki z trzech stron i duża, szeroka ramka na dole, która zawiera kamerę RealSense, sprawiają, że urządzenie jest specyficzne. Jak będzie używać się go w rzeczywistości nie wiem, natomiast po krótkim kontakcie jestem przekonana, że będzie wymagało to sporej zmiany przyzwyczajeń.

Poza tym sam tablet jest wykonany genialnie. Cienki, ale solidny dzięki metalowej, dobrze spasowanej obudowie jest elegancki i sprawia wrażenie mocno biznesowego, co dobrze komponuje się z funkcjami RealSense.

dell venue 7000

A te są bardzo ciekawe. Kamerka RealSense to stworzone przez Intela i partnerów dwuobiektywowe rozwiązanie, które pozwala na mierzenie głębi obiektów w kadrze. Dzięki temu po po wykonaniu zdjęcia można zmienić fokus, jak w Lytro, zaznaczyć obiekty na którymś planie czy mierzyć odległość pomiędzy poszczególnymi miejscami.

Na pytanie, po co w tablecie RealSense i co można zrobić z tymi funkcjonalnościami Chris Walker z Intel's Mobile & Communications Group odpowiada ludzie dojdą do tego, jak z tego korzystać. Udostępnienie podstawowych funkcjonalności, czyli możliwości mierzenia odległości czy refokusa oraz wypuszczenie SDK do obsługi RealSense w Androidzie sprawi, żę deweloperzy znajdą rozwiązania, o których sam Intel mógłby nawet nie pomyśleć. I podaje przykłady - RealSense wdrażany jest już w firmach zajmujących się bezpieczeństwem, na przykład do rozpoznawania twarzy z uwzględnieniem głębi.

Dodaje też, że możliwości RealSense są o wiele większe, gdy doda się do tego Intel Context SDK, które wykorzystuje sensory urządzenia i daje dostęp do funkcji analizowania danych i aktywności użytkownika. Oczekuje, że już niedługo na tablety z RealSense powstaną aplikacje dla dzieci, dla inżynierów czy projektantów.

tablet Dell Venue 8 7000

Trudno odmówić temu racji - RealSense wygląda obiecująco. Mam jednak wątpliwości, czy umieszczanie go w tablecie ma większy przyszłościowy sens. Tablety zaczynają powolny odwrót na rzecz smartfonów i dużych phabletów, a rynek tabletów z Androidem jest niesamowicie nasycony i stoi tanimi modelami. Nowe podzespoły wymagające całkowicie nowych aplikacji mogą nie zainteresować masowego odbiorcy i nadzieja tylko w niszach dla profesjonalistów.

REKLAMA

Piękny, ciekawy Dell Venue 8 7000 jest na razie tworzony i dopracowywany i mam nadzieję, że przyjmie się na rynku, bo jest dosyć innowacyjnym urządzeniem.

PS ze względów na problemy z aparatem fotograficznym straciliśmy własne zdjęcia tabletu Dell Venue 8 7000 i byliśmy zmuszeni do publikacji grafik od Intela/Della.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA