REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kompaktowy, kwadratowy i śmiesznie tani - Colorovo prezentuje CityTab Lite 8" 2.0

Nie wiedzieć czemu, zdecydowana większość producentów tabletów z Androidem forsuje za wszelką cenę proporcje ekranu 16:9, jako jedyną słuszną. W tym samym czasie każdy, kto ze swojego tabletu stara się korzystać w miarę uniwersalnie, może potwierdzić fakt, że 4:3 spisują się w większości zadań o wiele lepiej. I jeśli nie chce przy tym wydawać na tablet zbyt dużo pieniędzy, powinien zainteresować się nową propozycją Colorovo - CityTab Lite 8" 2.0. 

24.09.2014
12:08
Kompaktowy, kwadratowy i śmiesznie tani – Colorovo prezentuje CityTab Lite 8″ 2.0
REKLAMA
REKLAMA

Cena? 279 zł. Oczywiście można w tym momencie od razu założyć, że sprzęt ten nie nadaje się do niczego - inaczej nie kosztowałby tak mało - ale nie tak dawno testowaliśmy inny tablet Colorovo, który kosztował prawie 100 zł mniej. I jak najbardziej nadawał się do prawie wszystkich zastosowań.

CityTabLite8_2.0_4

Tym bardziej nie warto uprzedzać się w stosunku do CityTab Lite 8" 2.0, szczególnie że oferuje on wyświetlacz o przekątnej 8" (1024 x 768 pikseli), stanowiącej ciekawy kompromis pomiędzy wysoką mobilnością 7 cali, a dużą powierzchnią roboczą 10-calowych urządzeń. Mamy więc ekran o odpowiednich parametrach i do przeglądania internetu i do czytania książek oraz magazynów, który powinien się przy tym sprawdzić również w grach czy nawet przy oglądaniu filmów.

Oczywiście w tych ostatnich przypadkach trzeba się będzie pogodzić z większymi czarnymi pasami dookoła wyświetlanego obrazu, ale czytający czy piszący prawdopodobnie nie zwrócą na to najmniejszej uwagi. Im wyższy ekran, tym więcej miejsca na wygodny do czytania tekst, a jeśli piszemy, więcej miejsca pozostanie po wyświetleniu klawiatury.

CityTabLite8_2.0_3
REKLAMA

Pod "maską" CityTab Lite 8" 2.0 czekają dość standardowe jak na tę klasę podzespoły - dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, 1 GB RAM  i 8 GB pamięci flash, z opcją rozszerzenia o jej o karty pamięci o pojemności do 32 GB, port HDMI, dwie kamery - 2 Mpix i 0,3 Mpix oraz akumulator o pojemności 4300 mAh. Według producenta taki zestaw ma pozwolić na korzystanie z najnowszych gier i oglądanie filmów w jakości HD. Czy to możliwe? W teorii jest to ten sam zestaw, co w przypadku zaskakująco dobrego Colorovo CityTab Lite 7 2.2. Jeśli okaże się równie wydajny, będziemy mieć do czynienia z naprawdę ciekawą propozycją za zupełnie przyzwoite pieniądze.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że do "prawie kwadratowego" CityTab Lite 8" 2.0 będzie z czasem dołączać więcej i więcej tabletów o właśnie takich proporcjach ekranu. W laptopach niestety ich już nie uświadczymy, wiec może to właśnie jest ostatnia nadzieja, dla miłośników 4:3?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA