REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Co wyjdzie z połączenia BlackBerry i Porsche? Luksusowy smartfon za ponad 2 tys. dol.

BlackBerry tuż przed premierą, wywołującego spore emocje wśród fanów marki, Passporta wydał smartfon przygotowany we współpracy z Porsche. P’9983 to już kolejny produkt z serii luksusowych telefonów kanadyjskiego producenta.

19.09.2014
12:47
BlackBerry P'9983 Porsche design - luksusowy smartfon
REKLAMA
REKLAMA

Wydawało się, że debiutujący za dosłownie kilka dni BlackBerry Passport będzie pierwszym urządzeniem pracującym pod kontrolą zaktualizowanego do 10.3 wersji systemu BB 10. Okazało się jednak, że P’9983 wyprzedził Passporta i jest wyposażony w najnowsze i wprowadzające wiele udoskonaleń oprogramowanie.

Podzespoły BlackBerry P’9983 są praktycznie identyczne jak te z Q10. W skrócie: dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM, ekran SuperAMOLED 3,1" o rozdzielczości 720 x 720, aparat 8 Mpix i wymienna bateria 2100 mAh. Różnicą jest wewnętrzna pamięć, która tutaj umożliwia przechowywanie 64 GB danych. Przestrzeń powiększyć można dodatkowo o kartę pamięci do 128 GB. Kupujący P’9983 otrzymują specjalny kod PIN urządzenia (numer identyfikacyjny mogący służyć do bezpośredniej komunikacji między smartfonami BlackBerry), dzięki czemu każdy posiadacz BBM będzie wiedział, że jego rozmówca używa urządzenia sygnowanego marką Porsche.

W pudełku dostaniemy zestaw wtyczek, dzięki którym smartfon naładujemy w dowolnym zakątku świata bez potrzeby szukania przejściówek. Jest to zapewne drobnostka, ale w praktyce ułatwia życie podróżującym. Wewnątrz systemu również znalazło się miejsce dla kilku wyróżników P’9983, specjalny zegar z logo Porsche oraz stalowy motyw są ekskluzywnymi elementami dla posiadaczy tego modelu. Smartfon zbudowano z wysokiej jakości materiałów i z dbałością o szczegóły. Obiektyw aparatu pokryto szafirowym szkłem, ramka urządzenia jest zbudowana z nierdzewnej stali, a klawiatura z tworzywa imitującego szkło ze srebrnymi literami dającymi ciekawy efekt 3D. Urządzenie kosztowało będzie ponad 2 tys. dol., a sprzedaż ma rozpocząć się na początku października.

Za BlackBerry P’9983 należy zapłacić ponad 2 tys. dol. Kto to kupi?

Wdług producenta jest to przede wszystkim smartfon dla ludzi ceniących sobie bezpieczeństwo i produtkywność, którzy przy okazji chcą wyróżniać się z tłumu posiadając luksusowy telefon. Niektórzy twierdzą, że jest to zbyt drogi, brzydki i ograniczony sprzętowo wytwór designerów ze Stuttgartu wspópracujących z kanadyjskim producentem smartfonów. Jednak nie jest to telefon stworzony z myślą o masowym rynku.

Ze względu na wysoką cenę nie każdy entuzjasta produktów BlackBerry może sobie pozwolić na zakup P’9983. Biorąc pod uwagę fakt, że nawet podstawowe wersje smartfonów kanadyjskiego producenta nie znajdują wielu nabywców, zastanawiam się, kto tak naprawdę znajduje się na celowniku sprzedawców. Być może są to jedynie osoby, które smartfon traktują jak kolejny dodatek pokroju gustownej torebki czy drogiego zegarka. W oczach tego typu klientów specyfikacja urządzenia spada na drugi plan, a jest ono bardziej atrakcyjne im mniej ludzi je posiada. Tutaj widzę szansę na sukces serii BlackBerry Porsche Design.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA