REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Bezpieczny Starter od Orange uchroni Twoje dziecko przez niepożądanymi treściami

W ciągu kilku najbliższych dni do salonów Orange trafią nowe startery, które będą przeznaczone specjalnie dla dzieci. Czym wyróżniają się zaprezentowane dziś karty?

18.09.2014
8:36
Bezpieczny Starter od Orange uchroni Twoje dziecko przez niepożądanymi treściami
REKLAMA
REKLAMA
bezpieczny starter Orange

Edycja specjalna starterów dla dzieci stworzona została z myślą o bezpieczeństwie. Przy wszechobecnym dostępie do Internetu w smartfonach i tabletach coraz trudniej upilnować dzieci, a także uchronić je przed nieodpowiednimi treściami w Sieci. “Bezpieczny Starter” od Orange będzie miał darmową usługę “Numer bez limitu”. Dzięki temu dziecko zawsze będzie miało możliwość skontaktowania się z wybraną osobą, nawet w przypadku braku środków na koncie. Głównym komponentem nowych starterów jest aktywna na starcie blokada SMS-ów specjalnych oraz blokada stron internetowych przeznaczonych dla pełnoletnich. Dodatkowo, dzięki doładowaniu z poziomu oferty na abonament, można uzyskać aż 20 proc. wartości zasilenia do wykorzystania na rozmowy, SMS-y i Internet.

Świetny ruch ze strony Orange

Wypuszczenie na rynek kart SIM przeznaczonych specjalnie dla dzieci i zabezpieczenie ich przed niechcianymi treściami, a dodatkowo umożliwienie stałego kontaktu dziecka z rodzicem odbieram bardzo pozytywnie. Każdy operator umożliwia włączenie odpowiednich blokad skutecznie uniemożliwiających przykładowo wysyłkę SMS-ów na numery specjalne, ale to dopiero Orange wpadło na pomysł udostępnienia tych opcji na starcie. Spodziewam się, że niedługo również inni operatorzy udostępnią “bezpieczne” karty SIM.

Jak tylko karty pojawią się w sprzedaży przetestujemy skuteczność domyślnych blokad premium i dostępu do treści dla dorosłych.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA