Operatorzy  / News

Bezpieczny Starter od Orange uchroni Twoje dziecko przez niepożądanymi treściami

W ciągu kilku najbliższych dni do salonów Orange trafią nowe startery, które będą przeznaczone specjalnie dla dzieci. Czym wyróżniają się zaprezentowane dziś karty?

bezpieczny starter Orange

Edycja specjalna starterów dla dzieci stworzona została z myślą o bezpieczeństwie. Przy wszechobecnym dostępie do Internetu w smartfonach i tabletach coraz trudniej upilnować dzieci, a także uchronić je przed nieodpowiednimi treściami w Sieci. “Bezpieczny Starter” od Orange będzie miał darmową usługę “Numer bez limitu”. Dzięki temu dziecko zawsze będzie miało możliwość skontaktowania się z wybraną osobą, nawet w przypadku braku środków na koncie. Głównym komponentem nowych starterów jest aktywna na starcie blokada SMS-ów specjalnych oraz blokada stron internetowych przeznaczonych dla pełnoletnich. Dodatkowo, dzięki doładowaniu z poziomu oferty na abonament, można uzyskać aż 20 proc. wartości zasilenia do wykorzystania na rozmowy, SMS-y i Internet.

Świetny ruch ze strony Orange

Wypuszczenie na rynek kart SIM przeznaczonych specjalnie dla dzieci i zabezpieczenie ich przed niechcianymi treściami, a dodatkowo umożliwienie stałego kontaktu dziecka z rodzicem odbieram bardzo pozytywnie. Każdy operator umożliwia włączenie odpowiednich blokad skutecznie uniemożliwiających przykładowo wysyłkę SMS-ów na numery specjalne, ale to dopiero Orange wpadło na pomysł udostępnienia tych opcji na starcie. Spodziewam się, że niedługo również inni operatorzy udostępnią “bezpieczne” karty SIM.

Jak tylko karty pojawią się w sprzedaży przetestujemy skuteczność domyślnych blokad premium i dostępu do treści dla dorosłych.

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst