REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Powstaje pierwszy w Polsce Apple Shop. Ale zaraz, zaraz... coś tu jest nie tak

Media Markt poinformował nas dzisiaj, że w jednym z jego warszawskich sklepów powstanie pierwsze w Polsce Apple Shop. Fajnie – pomyślałem w pierwszym momencie. Jednak po chwili zdałem sobie sprawę z tego, że przecież Apple używa nazewnictwa Store, ale nie Shop…

29.09.2014
12:49
Powstaje pierwszy w Polsce Apple Shop. Ale zaraz, zaraz… coś tu jest nie tak
REKLAMA
110 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Więc nie, nie liczcie na to, że w Polsce powstanie pierwszy oficjalny sklep firmy z Cupertino. Co prawda na oficjalnym otwarciu mają być przedstawiciele Apple Polska – Dominik Sołtysik oraz Maciej Zachaj, więc Shop powstaje przy współpracy z firmą, ale Daniel Durlak z agencji TBWA PR zdradza nam, że:

- Odnośnie nazewnictwa - tego dowiedzą się Państwo u źródła na samym spotkaniu. Można jednak założyć, że wiąże się to z faktem że będzie to w pewnym sensie "sklep w sklepie". W Apple Shop na klientów będzie czekał m.in. największy wybór akcesoriów, a także liczne prezentacje możliwości urządzeń organizowane przez producenta.

Więc dla mnie sprawa jest prosta. Nie będzie to żaden sklep Apple, a jednie specjalnie stoisko ze sprzętami tego producenta, jakich w wielu sklepach jest po dostatkiem, np. Samsunga. Nie byłby to zresztą pierwszy raz, kiedy coś takiego zostaje otwarte w warszawskim Media Markcie. Jak informował MyApple.pl jeszcze w 2009 roku podobne stoisko zostało otwarte – co ciekawe – dokładnie w tym samym sklepie.

apple

Nawet jednak jeśli nie będzie to oficjalny sklep Apple – chociaż powstały przy współpracy z firmą – to można liczyć na profesjonalną pomoc pracowników w przypadku problemów z urządzeniem z nadgryzionym jabłkiem. Biorąc pod uwagę słowa Daniela Durlaka, chyba nie ma co liczyć na sprzedaż samych urządzeń, a jedynie prezentacje i akcesoria.

Nie podoba mi się też to, że Media Markt nieco nagina rzeczywistość. Po pierwsze, pisze o Apple Shop, chociaż nie będzie to sklep Apple, a jedynie stoisko. Po drugie, stara się nam wmówić, że to pierwszy raz w naszym kraju, co też nie jest prawdą. Co więcej, nawet nie jest to pierwszy raz w tym konkretnym sklepie przy al. Krakowskiej w Warszawie.

Nieładnie…

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA