REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Pierwszy w Polsce otwarty market aplikacji chmurowych

Masz pomysł na biznes, teraz potrzebujesz oprogramowania, które rozwiąże dany problem. I ta potrzeba, jest twoim prawdziwym problemem.

04.09.2014
14:21
Pierwszy w Polsce otwarty market aplikacji chmurowych
REKLAMA
REKLAMA

Osób, które mają programowanie w małym palcu stale brakuje na rynku. Zdolni programiści są na wagę złota i dynamicznie rozwijające się firmy, które działają na polu internetowym, stale podbierają sobie pracowników. W następstwie takich sytuacji, ceny usług programistycznych rosną lub w najlepszym dla klientów przypadku, utrzymują się na stałym, dość wysokim poziomie.

Dlatego dobrym kierunkiem jest udostępnienie użytkownikom narzędzi, dzięki którym sami mogą w łatwy sposób uruchomić aplikacje, na potrzeby własnego biznesu. Do tej pory Oktawave udostępniał swoim użytkownikom kilkadziesiąt łatwych do uruchomienia aplikacji. Wystarczyło kilka kliknięć, aby aktywować w swojej chmurze CMS-a, platformę e-commerce lub system do zarządzania projektami. Okazało się jednak, że to rozwiązanie przestało wystarczać użytkownikom.

Uświadomiliśmy sobie, że przygotowując aplikacje samodzielnie, nigdy nie damy naszym użytkownikom prawdziwego wyboru, że konieczne jest zaangażowanie całej społeczności deweloperskiej i połączenie jej w ramach jednej platformy z klientami końcowymi - mówi Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave

W ten sposób powstała pierwsza w Polsce otwarta platforma aplikacyjna w chmurze. Market aplikacji łączy klientów, którzy potrzebują konkretnych aplikacji z ich twórcami. Oktavawe nie pobiera od programistów prowizji, za sprzedane aplikacje, a deweloperzy sami ustalają ceny i warunki licencji.

Za pośrednictwem platformy Oktawave i Marketu aplikacji twórcy oprogramowania otrzymują dostęp do setek tysięcy odbiorców, którzy poszukują konkretnych aplikacji chmurowych. Właściciele Marketu aplikacji nie ingerują w aplikacje programistów, nie weryfikują ich. Zrobi to rynek i klienci. Zaś najlepsze rozwiązania będą promowane i pozycjonowane w markecie tak, aby dotarło do nich jeszcze więcej klientów. To zachęci programistów do tworzenia wysokiej jakości rozwiązań.

Programiści zyskają dostęp do narzędzi, takich jak kreator aplikacji, narzędzia dewelopera (ustawienia licencji, szablonów etc) oraz rozliczenia, pozwalające na śledzenie zarobków.

aplikacje w chmurze oktawave

W Markecie aplikacji użytkownicy znajdą docelowo wszystkie rodzaje oprogramowania, takie jak:

  • aplikacje finansowe,
  • platformy współpracy online,
  • systemy zarządzania treścią (CMS),
  • systemy zarządzania relacjami z klientami (CRM),
  • platformy e-commerce,
  • platformy edukacyjne,
  • systemy zarządzania projektami.

Klienci będą zaś mogli szybko wyszukiwać odpowiednie oprogramowanie i za pomocą kilku kliknięć uruchomić je na swoim koncie w Oktawave.

Rozwiązanie sprawia wrażenie dobrze przemyślanego. Jedyne obawy można mieć do braku weryfikacji zamieszczonego w chmurze oprogramowania. Jednak Dariusz Nawojczyk z Oktawave w rozmowie ze Spider's Web uspokaja i wyjaśnia, że firma nie będzie co prawda analizowała kodu aplikacji i ich sposobu działania, wykona jednak takie sprawdzenie o krok wcześniej. Zanim programista zostanie dopuszczony do Marketu aplikacji, przejdzie weryfikację polegającą na sprawdzeniu danych osobowych, danych firmy oraz portfolio dotychczasowych prac i aplikacji. Na tej podstawie Oktawave wpuści do Marketu aplikacji tylko sprawdzonych twórców.

Zaś w przypadku wyłapania jakichkolwiek nadużyć i niewłaściwie działającego oprogramowania Oktawave będzie szybko reagowało i usuwało z Marketu aplikacji takie pozycje.

REKLAMA

--

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA