REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Do Google Play trafi dzisiaj nowa aplikacja dla sprzedawców Allegro, my już ją sprawdziliśmy - recenzja Spider’s Web

We wtorek pisałem o nowej aplikacji Allegro Sprzedaż, która wylądowała wtedy w sklepie Apple App Store. Dzisiaj pozycja ta pojawi się również w Google Play, a ja miałem okazję ją przetestować wcześniej. Zapewniam, że jest bardzo dobrze.

12.09.2014
11:41
Do Google Play trafi dzisiaj nowa aplikacja dla sprzedawców Allegro, my już ją sprawdziliśmy – recenzja Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Zdziwiło mnie, że nowa aplikacja Allegro pojawiła się tylko na iOS. Grupa Allegro zwykle dba o wszystkie liczące się platformy mobilne i wypuszcza swoje aplikacje również na Androida oraz Windows Phone. Okazało się jednak, że wydanie Sprzedaży na smartfony z systemem Google przewidziano zaledwie z kilkudniowym opóźnieniem. Po wspomnianej publikacji skontaktował się ze mną przedstawiciel Grupy i zaproponował przedpremierowe testy. Oczywiście się zgodziłem.

Aplikacja jest bardzo lekka i przyjemna dla oka. Allegro Sprzedaż pozwala przede wszystkim na tworzenie nowych ofert, przeglądanie trwających oraz zarządzanie zakończonymi. Obsługa jest intuicyjna i nie powinna przysporzyć problemów osobom, które choć raz sprzedawały coś na Allegro.

Tworzenie aukcji jest banalnie proste. Zaczynamy od dodania zdjęć, a aplikacja pozwala na łatwe odszukanie fotek w galerii lub szybkie wykonanie nowych na potrzeby danej oferty.

Tutaj ważna jest kolejność zdjęć, gdyż pierwsze będzie wykorzystane jako miniatura - mała grafika obok tytułu aukcji. Na szczęście nie musimy zdjęć dodawać w z góry ustalonej kolejności, możemy ją zmienić później przeciągając zdjęcia.

Drugim krokiem jest dodanie tytułu aukcji i wybranie odpowiedniej kategorii. Wpisałem kilka różnych tytułów i zwykle bez najmniejszego problemu aplikacja sugerowała poprawną kategorię lub kilka kategorii do wyboru.

Następnie musimy określić pozostałe parametry przedmiotu. Przede wszystkim jest to stan i elementy specyfikacji technicznej, rozmiar/wymiary itp. Wszystko tak, jak na desktopowej wersji Allegro, z tą różnicą, że w aplikacji Sprzedaż mamy mniejszy formularz przystosowany do wymiarów ekranu smartfona.

Kolejnym krokiem jest ustawienie sposobu sprzedaży. To tutaj ustalamy ile sztuk towaru chcemy sprzedać oraz czas ważności oferty. Możemy też włączyć licytację, ustawić cenę wywoławczą oraz minimalną i/lub określić wartość kwoty dla “kup teraz”.

Na tym samym etapie ustawiamy opcje dodatkowe pozwalające na lepsze promowanie naszej oferty: pogrubienie, podświetlenie, wyróżnienie, strona działu. Obok każdej z wymienionych opcji znajduje się przycisk “i”, który prowadzi do szczegółowych informacji o sposobie działania funkcji.

Następnie należy opisać ofertę. Ważne jest tutaj użycie odpowiednich słów kluczowych, które mogą wpłynąć na liczbę wejść do naszej oferty z wyszukiwarki. Należy też odpowiednio przedstawić produkt, tak aby potencjalny kupujący nie miał żadnych wątpliwości odnośnie tego co kupuje.

To chyba najtrudniejszy element tworzenia nowej aukcji z poziomu smartfona.

Klawiatura telefonu nie sprzyja wprowadzaniu długich tekstów, łatwo też o literówki lub dziwne podpowiedzi autokorekty. Jeśli często handlujemy danymi produktami na Allegro, to warto zapisać (np. w chmurze) opisy aukcji, a następnie przekopiowywać je do aplikacji Sprzedaż. Jeśli sprzedajemy okazyjnie, będziemy zmuszeni do ręcznego ich wprowadzania.

Ostatnim krokiem jest wybranie sposobów dostawy i płatności. Na dole strony pojawi się podsumowanie z kosztem wystawienia. Teraz już jedno dotknięcie ekranu dzieli nas od wystawienia oferty.

Aktywne aukcje i oferty “kup teraz” znajdują się w zakładce “sprzedaję”. Pozwala ona na szybki podgląd stanu ofert, licznika wyświetleń, liczby ofert, aktualnej ceny oraz czasu pozostałego do zakończenia sprzedaży. Po wybraniu danej aukcji zostaniemy przeniesieni do dodatkowych szczegółów z nią związanych.

Aplikacja sprzedaż pozwala też na szybki dostęp do ofert, które już się zakończyły. Dla ułatwienia zostały one podzielone na dwie grupy: sprzedane i niesprzedane.

REKLAMA

Aplikację dostałem do testów jeszcze przed jej oficjalną premierą, która odbędzie się jeszcze dzisiaj - pozycja trafi do Google Play między godz. 12:00 a 13:00.

Program działa stabilnie, jest diabelnie szybki i nie przysparza żadnych problemów. Allegro Sprzedaż pozwala na szybkie zarządzanie ofertami, tworzenie nowych i monitorowanie zakończonych. Bez wątpienia będzie to narzędzie, które docenią sprzedawcy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA