REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Czy Google właśnie zdradził nam oficjalną nazwę Androida L? Jednak Lollipop

Jeszcze przed oficjalną prezentacją Androida L nieoficjalnie mówiło się, że kolejne wydanie zielonego robota otrzyma nazwę Lollipop, czyli po prostu lizak. Jednak w trakcie Google I/O nie padło na ten temat ani jedno słowo. Przedstawiciele firmy cały czas posługiwali się skrótem „L”. Jednak właśnie Google mógł nam zdradzić, jak będzie się nazywać nowy Android.

29.09.2014
11:15
Czy Google właśnie zdradził nam oficjalną nazwę Androida L? Jednak Lollipop
REKLAMA
102 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Kilka dni temu Google obchodził swoje słodkie 16. urodziny. Dokładnie 27 września 1988 roku Larry Page i Sergey Brin założyli firmę, która dzisiaj jest światowym gigantem. Z tej okazji Google zaprezentował prostego GIF-a z Google Now.

Na obrazku możemy zobaczyć tort urodzinowy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego – w końcu chodzi o urodziny firmy - gdyby nie napis: „Ok, Google czemu umieszczamy w tortach świeczki?”. Niby zwykłe pytanie, ale jeśli połączymy je z obrazem, to zyskuje nieco innego znaczenia, ponieważ owe świeczki w torcie Google to właśnie… lizaki.

android-l-lollipop

Po pierwsze, od kiedy do tortów wkłada się lizaki? Po drugie, czemu Google stara się zwrócić naszą uwagę właśnie na ten element tortu? To chyba zbyt duży zbieg okoliczności. Nie ma mowy o przypadku. Jestem pewien, że następny Android – chociaż wiele osób sugerowało także nazwę Lemon Meringue Pie – to będzie właśnie Lollipop.

Android Lollipop najprawdopodobniej zadebiutuje oficjalnie na początku listopada. Dwa tygodnie wcześniej może odbyć się prezentacja nowych Nexusów: 9 od HTC oraz X stworzonego przy współpracy z Motorolą. To jednak na razie jedynie plotki, ale od prezentacji Naxusa 7 2013 i Nexusa 5 minie niedługo równy rok, więc czas pokazać światu coś nowego.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA