REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google uderza w operatorów komórkowych. Hangouts ma zastąpić rozmowy telefoniczne, SMS-y i MMS-y

Właśnie rozpoczyna się proces aktualizacji Google Hangouts. W najbliższych kilku dniach posiadacze aplikacji uzyskają możliwość korzystania z nowych funkcji związanych z integracją Google Voice i Hangouts.

11.09.2014
7:59
Google Hangouts
REKLAMA
REKLAMA

Wraz z aktualizacją pojawi się możliwość wykonywania połączeń głosowych oraz połączeń VoIP. Wcześniej rozmowa głosowa przez Hangouts możliwa była jedynie w przeglądarkowej wersji komunikatora. Dzwoniąc przez telefon skazani byliśmy na rozmowę wideo.

Początkowo, połączenia na numer telefonu przy użyciu własnego numeru Google Voice możliwe będą na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady, ale wkrótce zmiana powinna objąć także inne kraje - informuje TechCrunch.

Oprócz możliwości zadzwonienia na numer telefonu pojawia się opcja pozostawienia wiadomości głosowej poprzez Hangouts oraz wysyłania MMS-ów. Funkcje pojawią się od razu na urządzeniach opartych o system Android, a posiadacze iPhone’ów otrzymają je “wkrótce”. Wraz z możliwością wysyłania wiadomości SMS i MMS, a także wykonywania połączeń wideo i głosowych Google Hangouts stanie się pełnoprawnym komunikatorem.

Zmianie ulegnie również wygląd aplikacji. Zostaną wprowadzone elementy Google Material Design. Hangouts ma być bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze.

Komunikatory internetowe zastąpią podstawowe usługi operatorów?

Być może wkrótce Google i inne firmy technologiczne staną się pewnego rodzaju operatorami telekomunikacyjnymi oferującymi szeroki wachlarz usług. Zarówno połączenia głosowe, wiadomości SMS oraz MMS, a nawet poczta głosowa obsługiwane będą poprzez Internet.

Rola obecnych operatorów może zostać ograniczona do przygotowania oferty związanej z dostępem do internetu i ewentualnej sprzedaży usług dodatkowych. Operatorzy zdają się dostrzegać te zmiany i oferują coraz to nowe rodzaje usług jak chociażby ubezpieczenie telefonu, namierzanie bliskich, czy nawet sprzedaż prądu(!).

Połączenia za pomocą komunikatorów internetowych są przede wszystkim darmowe, więc nie straszne są im oferty “no-limits”. Jedynym ograniczeniem wydaje się być koszt transmisji danych przy wyjeździe poza granicę kraju. Obecnie jedyną opłacalną formą transmisji danych w trakcie pobytu poza Polską jest korzystanie z WiFi. Jednak w niedługim czasie ceny pakietów internetowych powinny pójść ostro w dół (przynajmniej w obrębie UE).

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock, screeny pochodzą z androidpolice

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA