REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

VSCO Cam chce zagrozić Instagramowi i stać się czymś więcej niż edytorem zdjęć

VSCO Cam, czyli jedna z najpopularniejszych aplikacji do obróbki zdjęć, dostępna na urządzeniach mobilnych, doczekała się aktualizacji do wersji 3.0 dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. Od teraz można śledzić swoich ulubionych fotografów i udostępniać zdjęcia na prywatnym profilu.

08.08.2014
10:17
VSCO Cam chce zagrozić Instagramowi i stać się czymś więcej niż edytorem zdjęć
REKLAMA
REKLAMA

Każdy użytkownik VSCO Cam może w łatwy sposób założyć swoje konto i rozpocząć udostępnianie w nim zdjęć. Pojawiła się również możliwość wyszukiwania innych osób korzystających z tej aplikacji. Po odnalezieniu interesującej nas osoby możemy kliknąć w przycisk “follow” i od tej pory wszystkie udostępnione zdjęcia przez śledzonego fotografa  będą dla nas łatwo dostępne.

Prawie jak Instagram

Dzięki pojawieniu się opcji śledzenia innych użytkowników VSCO Cam, aplikacja zbliżyła się w swojej funkcjonalności do Instagramu. Jednak prawie robi wielką różnicę. Korzystając z opcji “Find&Follow” w VSCO Cam nie zobaczymy, ile osób śledzi daną osobę, ani nie przyznamy “like'a” dla jej fotografii.

Sam korzystam z aplikacji praktycznie od momentu pojawienia się jej w Google Play, a na filtry wydałem już ładnych parę złotych, ale nadal nie jestem przekonany do funkcji społecznościowych VSCO Cam. Dla mnie aplikacja to wciąż głównie narzędzie do obróbki zdjęć, a opcje społecznościowe traktuję jako dodatek. Zupełnie przeciwnie do Instagramu, który skupia się głównie na społeczności, a dodawanie filtrów jest drobnym dodatkiem. Profile innych użytkowników najczęściej mają odnośniki do Instagramu, w którym można polubić ich zdjęcia, zostawić komentarz lub zacząć śledzić autora. Bardzo często to właśnie liczba osób śledzących dany profil jest niejako wyznacznikiem jakości zdjęć w nim przedstawionych (uwaga - nie dotyczy celebrytów).

Myślę, że w miarę zyskiwania popularności funkcji społecznościowych w VSCO Cam doczekamy się kolejnych aktualizacji, które sprawią, że autorzy będą coraz rzadziej używali opcji “share to Instagram”, a coraz częściej pozostawią zdjęcia na swoim profilu wewnątrz aplikacji VSCO Cam.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA